Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Singapūras

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Singapūras - keista valstybė, kaip ir miestas kažkur Azijoje, garsėja nenormaliai dideliais uždarbiais, begalėmis pinigų, žiauriomis bausmėmis, klaikiais įstatymais, didžiuliu uostu ir tuo, kad žmonės susispietę labiau, nei bet kur kitur pasaulyje. Turi maždaug 6 milijonus gyventojų.

Singapūras yra viena didesnė, keliolikos kilometrų skersmens sala su krūvele papildomų mažų salelių. Singapūro sala yra pačiame Malaizijos krašte, kuris arčiausiai Indonezijos - taigi šita maža valstybėlė faktiškai kontroliuoja laivybinį sąsiaurį, kuriuo keliauja prekės ir pinigai. O kadangi šita valstybėlė tvarkosi daug geriau, nei Malaizija ar Indonezija, tai visi prekeiviai geriau nori turėti reikalų su Singapūru, nei su didesnėmis šalimis. Štai iš to ir biznis.

Kai kurie sako, kad Singapūras yra vienitnelė diktatūra visoje Žemės planetoje per visus istoriškai žinomus laikus, kuri sugebėjo sukurti gerą ir turtingą gyvenimą savo piliečiams. Daugiau tą sugebėjusių diktatūrų nėra ir nebuvo.

Aišku, labiausiai tai Singapūras garsėja savo bausmėmis, kur į kalėjimą gali pasodinti beveik už nieką, o jau net mažiausios baudos tai panašios kaip pas mus metiniai atlyginimai. Va, ką būtina įsiminti į galvą kiekvienam turistui, nes jei to neįsimins, tai neaišku, ar į Lietuvą atgal pargrįš:

  • Negalima spjaudytis
  • Negalima rūkyti viešose vietose
  • Draudžiama lesinti paukščius
  • Draudžiama valgyti viešąjame transporte
  • Draudžiama šiukšlinti
  • Draudžiama kramtyti kramtomąją gumą

Už kiekvieną tokį nusižengimą - baudos, skaičiuojamos tūkstančiais dolerių, taigi, visi aplinkui tik ir laukia, kad tai padarytumėt ir tikrai jus įduos. Ir teisėsauga dėl šitų baudų yra nepaprastai pelninga, kiekvienas policininkas per mėnesį atneša tiek pajamų valstybei, kad Lietuvoje už tokias sumas nedidelį miestelį galima būtų išlaikyti. Ir be abejo, pagrindinis tokių pajamų šaltinis - tai visokie turistai.

Yra ir kitų smagių dalykų - pvz., jei gersite viešoje vietoje alkoholinius gėrimus po 10:30 - už tai išsyk būsite suimtas ir pasodintas.

Trumpai tariant, jūs gerai pagalvokite, ar į ten norite nukeliauti. Tegul ir geras ten gyvenimas, bet geriau jau prastesnė, tačiau laisvė.