Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1898

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1898" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1898 metai - tai mūsų eros XIXa. metai, einantys po 1897 ir prieš 1899 metus. 1898 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Šie metai yra labai garsūs tuo, kad būtent jais toksai Emil Kraeplin viešai paskelbė apie naują susirgimą - šizofreniją, kuria aiškiai serga ir visa Pipedija.

Svarbiausi 1898 metų įvykiai

Šitie įvykiai pasauliui buvo svarbiausi 1898 metais:

  • Šiais metais JAV karas prieš Ispaniją baigėsi tuo, kad JAV sau pasiėmė krūvą buvusių Ispanijos kolonijų, kurių pastaroji ir taip jau turėjo nedaug, nes dauguma buvo sukilusios ir pabėgusios. Tai šitaip JAV atiteko Kuba, Puerto Rikas ir Filipinai.
  • Toksai Herbert Wells, vienas iš pirmų fantastikos autorių, paskelbė vieną iš geriausių savo knygų - Pasaulių karą. Tai buvo knyga apie tai, kaip ateiviai, matyt atskridę iš Marso, įsiveržia į Žemę, o paskui ima čia viską naikinti, visus žudyti, o žmones ėsti vietoje maisto. Ateivių siautėjimą sustabdė tiktai pikti žemiški mikrobai, kurie tuos ateivius ir išžudė. Šita Herberto Velso knyga laikoma ne tik viena iš svarbiausių fantastikos kūrinių, bet ir viena iš žymiausių knygų bendrai.
  • Kinijoje prasidėjo boksininkų sukilimas, kur sukilo visokie kung fu meistrai prieš Europos diplomatus ir kariškius. Tai paaiškėjo, kad kung-fu yra absoliučiai neefektyvus prieš paprastą durtuvų rikiuotę, ir kad tokiu būdu šimtas-kitas britų kareivių gali per pusdienį mirtinai nudurti kelis tūkstančius didžiausių kung-fu kovotojų, netgi tokių pamišusių, kad prieš durtuvus pultų be galvos. O kulkos, kaip paaiškėjo, kung-fu meistrus pasiekdavo iš dar toliau. Taigi, per kelis metus Kinija prarado didesnę daly savo kunfistų ir baigėsi visas tas sukilimas.
  • Pradėtas statyti pirmas grafo von Zeppelin sukurtas standaus tipo dirižablis. Po keliolikos metų tokie dirižabliai davė naują vardą lietuviškiems cepelinams, ir tas naujas vardas taip gerai prigijo, kad seno jau niekas net ir išsiaiškinti negali. Tiesa, visokie kalbainiai sako, kad esą reikia sakyti "didžkukuliai", bet atleiskite, mes taip nesakysim.


Įdomybės apie 1898 metus

  • Šių metų skaitmenų suma lygi 26
  • Dauguma šių metų skaitmenų skirtingi, tačiau du kartus pasikartoje skirtingose vietose esantys 8


1899 metų mėnesiai

1899 metais buvo šie mėnesiai: 1898 metais buvo šie mėnesiai: