Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vasario 13

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Vasario 13" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vasario 13 - tai mėnesio Vasario diena, kuri yra žymima skaičiumi 13. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Vasario 13 diena dažniausiai būna kartą per metus, Vasario mėnesį. Ji dažniausiai būna po Vasario 12 ir prieš Vasario 14 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną: Sveikiname visus su pasauline Radijo diena!

  • Šią dieną 1880 metais, betyrinėdamas savo kokias tai elektros lemputes, Edisonas atrado Edisono efektą, kuris reiškė elektronų emisiją iš įkaitintų kūnų. Šita fizikinė nesąmonė tapo pagrindu radijo lempoms, o to dėka atsirado ir Radija, ir TV, ir paskui netgi kompiuteriai.
  • 1922 metais buvo sukurti pionieriai, kuriais privalomai turėdavo tapti visi SSRS mokiniai, nes kitaip būdavo baudžiami tol, kol tapdavo
  • O 1945 metais šiądien prasidėjo Drezdeno bombardavimas, katras buvo baisus kaip pragaras
  • O 1946 amerikonai paskelbė, kad sukūrė pirmą pasaulyje kompiuterį - tokį ENIAC. Tiesa, po kelių dešimtmečių paaiškėjo, kad jis nebuvo pirmas, bet šiaip tai visvien gavosi kaip ir pirmas.
  • 1960 šią dieną Prancūzija išbandė savo pirmą atominę bombą, taip kad tapo ketvirta branduoline valstybe. Kad būtų linksmiau, prancūzai tą bombą išbandė Alžyre, kuris jau kelintus metus kariavo, norėdamas nepriklausomybės.
  • Šią dieną senais 1962 metais kažkur Argentinoje esančioje nuosavoje hasiendoje ramiai sulaukė 73 metų amžiaus ir numirė Adolfas Hitleris, daugelio seniai laikytas jau numirusiu gerokai anksčiau.
  • O 1974 šią dieną SSRS valdžia atėmė iš areštuoto Aleksandro Solženycino pilietybę ir pareiškė, kad jis išvaromas iš šalies
  • O 1984 metais nauju generaliniu sekretoriumi tapo visiškai laikinas būsimas numirėlis Konstantinas Černenka
  • 2023 metais žiniasklaida skambėjo pasakojimais apie tai, kaip Viči į Ukrainą išvežė 8 tonas kadmiu apnuodytų produktų, kurie ten buvo aptikti ir sulaikyti, o dar keliolika tonų sulaikyta Lietuvoje. Viči atstovas Dainius Matijošaitis patikino visuomenę, kad čia už viso šito slypi ilgos politinių ir verslo konkurentų ausys.
Primename: rytoj gi - švento Valentino diena. Ruoškitės, mielieji ir mielosios!


Dar apie Vasario 13

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Vasario 13: