Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 13

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 13" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 13 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 13. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 13 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 12 ir prieš Balandžio 14 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1941 metais šią dieną SSRS ir Japonija pasirašė tarpusavio draugystės ir nepuolimo sutartį, tai spėkit, ar ilgai ta draugystė ir nepuolimas tęsėsi
  • 1943 metais per radijąBerlyno visam pasauliui buvo paskelbta, kad Katynėje vokiečiai rado 12 tūkstančių nužudytų lenkų kariškių kūnų. Tai paskui SSRS iki pat subyrėjimo neigė visą tai ir aiškino, kad čia ne NKVD žudė tuos karininkus mirties duobėse, o naciai. Galų gale visgi paaiškėjo, kad abu režimai buvo žudikiški.
  • 1953 metais šią dieną CŽA direktorius Allen Dulles pasirašė nutarimą dėl MKUltra programos pradžios. Tai iki šiol dar ne visi tos programos veiksmai ir rezultatai yra išaiškinti, nes panašu, kad dalis buvo nelabai gražūs. Ilgą laiką šita programa dar buvo vadinama smegenų plovimo programa ir netgi minčių valdymo programa, nors realiai tai ten daug dalykų buvo žymiai banalesni.
  • 1975 metais Vilniuje koncertavo kažkokia vengriška grupė Syrius, tai po koncerto žmonės ėjo pontoniniu tiltu, o tas tiltas sugriuvo. Žuvo gal keli šimtai žmonių...
  • 1988 metais Estijoje buvo sukurtas toksai Liaudies Frontas, kur visokie tipo labiau už Perestrojką. Praėjus neilgam laikui, ir Lietuvoje atsirado panaši organizacija - Sąjūdis
  • 1990 metais šią dieną toksai Michailas Gorbačiovas, kuris tuo metu buvo visos SSRS vadas, paskelbė Lietuvai ultimatumą, kad arba Lietuva atsisako Kovo 11 pasklebtos Nepriklausomybės, arba bus kažkas ten negerai. Tai Lietuva to ultimatumo nepaklausė ir galų gale nugalėjo, o visa Sovietų Sąjunga subyrėjo.
  • 2000 metais šią dieną Kaunas apsipazorino prieš visą Lietuvą visam laikui, nes kažkokiu būdu savo meru išsirinko Vytautą Šustauską, ką netgi po poros dešimtmečių visi vis dar puikiai prisimena ir dar ilgai neužmirš
  • 2009 metais Rumšiškių Liaudies buities muziejuje, antrą Šv. Velykų dieną, visose atidarytose sodybose buvo puošniau ar kukliau serviruoti stalai, žaliavo avižėlės, buvo linksmi berželiai ant stalų ir vieni už kitus dailesni margučiai – ir marginti vašku, ir skutinėti ar tiesiog įvairiom spalvom dažyti.
  • 2019 metais legendiniame Lituanicon kongrese, vykusiame jau 30-ą kartą, Kthulhu buvo išrinktas Lietuvos prezidentu, beveik dviguba balsų persvara nugalėjęs kažkokį ten makiavelizmu pasižymėjusį lordą iš kitos paralelinės visatos.


Dar apie Balandžio 13

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 13: