Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Perestrojka

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Perestrojka arba dar užrašoma kaip Perestroika - kažkokia akcija buvo tokia vėlyvu sovietmečiu, kai toksai gensekas, tiksliau Michailas Gorbačiovas paskelbė, kad reikia visiems persitvarkyti, nes dabar bus jau kažkokia demokratija ir viskas bus kitaip.

Teisybės dėlei gi reikia pasakyti, kad visa Perestrojka prasidėjo dėl paprasto kažkokio popieriaus, kur mokslininkai kokie tai bei ekonomistai dar 1978 paskaičiavo, kad ateina visai SSRS paskutinioji, nes dėl seniai žlugusio žemės ūkio visai šitai komunistinei imperijai ateis greitas galas, mat grūdų ir išvis maisto įstengiama pagaminti beveik trečdaliu mažiau, nei suvartojama, o padėtis vis blogėja ir grūdų importo iš JAV bei Kanados dalis vis didėja, o negana to, daugėja ir gyventojų sparčiais tempais. Taip kad tik laiko klausimas, kada užeis koks blogas derlius ir badmetis prasidės, o tada jau jei pritruks pinigų grūdams iš užsienio pirkt, tai prasidės baisus chaosas ir tarpusavio skerdynės.

O tai visgi SSRS valdžia kažkiek metų viską tęsė, bet derliai ir toliau mažėjo, kolapsas artėjo, o čia dar prasidėjo naftos kainų kritimas ir staiga neliko pinigų, už ką pirkti grūdus užsienyje. Ir tada visas politbiuras suprato, kad štai dabar jau jiems gresia prarasti visą valdžią ir būti papjautiems. Užtat ir sugalvojo Perestroiką.

O tada ir prasidėjo - Glasnost, persitvarkymas, o paskui Sąjūdis, o dar paskui - Landsbergis paskelbė, kad Lietuva nepriklausoma, o jau tada visa Sovietų Sąjunga ir subyrėjo. Ir paaiškėjo, kad kai mokslininkai išpranašavo, tai ir jokia Perestrojka nepadėjo.