Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1960

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1960" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1960 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1959 ir prieš 1961 metus. 1960 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1960 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1960 metais:

  • SSRS numušė žvalgybinį JAV lėktuvą U-2. Iki tol tie lėktuvai saugiai skraidė virš SSRS, o sovietai niekaip neįstengdavo jų numušti, nes jie skraidė per aukštai, nepasiekiamai. Bet kadangi ta žvalgybinė kelionė trukdavo labai ilgai, tai kartą lakūnas ėmė ir užmigo, lėktuvas nusileido keliais kilometrais žemiau, nei įprasta ir sovietams pavyko jį nudaužti. Po to kilo didelė tarptautinė krizė ir daug triukšmo, o amerikiečiai ėmė kurti geresnį lėktuvą - SR-71.
  • Visa krūva Afrikos valstybių vienu sykiu tapo nepriklausomomis. Net 17 skirtingų šalių - Kamerūnas, Togas, Malis, Senegalas, Madagaskaras, Dahomėja, Aukštutinė Volta, Dramblio kaulo krantas, Čadas, Centrinės Afrikos respublika, Kongas, Gabonas ir Mauritanija. Trumpai tariant, maža nepasirodė.
  • Tabletės nuo nėštumo imtos laisvai pardavinėti vaistinėse, taip kad prasidėjo smarkiai kitokia era. Būtent tokių tablečių prieinamumas ir kartu atsiradę antibiotikai, kurie išnaikino venerines ligas kuriam laikui labai pakeitė seksualinius įpročius Vakaruose, taip kad seksas porą dešimtmečių buvo neįtikėtinai laisvas dalykas, tapęs tikru hipių judėjimo simboliu. Paskui, tiesa, atsirado kitos venerinės ligos, visokios bakterijos ėmė įgauti atsparumą antibiotikams, o galų gale atsirado ir AIDS, ir tada jau seksas pasidarė ne toksai laisvas, bet šita liūdna pabaiga įvyko tik po poros dešimtmečių.
  • Šiais metais per JAV prezidentų rinkimus įvyko pirmi TV debatai tarp kandidatų. Paskui tokius debatus nusižiūrėjo visos kitos demokratinės valstybės. Šitaip televizija tapo susieta su politika.
  • Buvo išrastas pirmas lazeris. Jis buvo padarytas iš dirbtinio rubino kristalo, kurio du galai buvo nušlifuoti ir nupoliruoti, o į kristalą būdavo paduodamas labai stiprus šviesos impulsas iš ksenono lempų. Ta ksenono lempos šviesa sužadindavo chromo atomus, o tie jau spinduliuodavo raudoną šviesą.
  • Keturi vyrukai iš Liverpulio, tokie John Lennon, Paul McCartney, George Harrison ir Ringo Starr, sukūrė grupę The Beatles, kuri tapo pačia garsiausia ir įtakingiausia visų laikų muzikos grupe, o tuo pačiu - dar matyt ir Rock muzikos pradininke (nors toks jau ten ir Rock, nelabai toksai dar).
  • Žymiausias ir galingiausias visų laikų boksininkas Muhammad Ali laimėjo aukso medalį per varžybas Romoje


Įdomybės apie 1960 metus


1960 metų mėnesiai

1960 metais buvo šie mėnesiai: