Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kongo respublika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Kongas)
Jump to navigation Jump to search
Kariniai baikeriai išu Kongo tokie baikeriai

Kongas anksčiau vadinosi Belgijos Kongas - irgi Afrikos šalis, kaip kokia Nigerija ar Zimbabvė, nusistekenusi ir taip toliau. Dargi iš seno žinoma, kad būtent Kongas - Afrikos širdis, mat ten berods ir vyko didžiausia negrų vergų prekyba - vieni kitais prekiaudavo ir pardavinėdavo anglams, o tai jau šieji veždavo gyvąją prekę į JAV, kur ši puikiai dirbdavo ir mirdavo plantacijose.

Tai šiaip dar reikia turėt omeny, kad išties tai yra du kongai: Belgijos Kongas, katrasai yra kaip ir tikrasai Kongas, nes didelis, ir dar yra Prancūzijos Kongas, katras tiesiog šiaip vadinasi Kongas. Tai Belgijos Kongas dar vadinamas Zairu arba Kongo demokratine respublika, o Prancūzijos Kongas yra tiesiog Kongo respublika. Atsiprašome, mes čia bandėme paaiškinti skirtumus, bet atrodo, kad patys susipainiojome.

Tai čia norim pasakyti, kad šitame straipsnyje rašyti bandėm apie tą Kongą, kuris yra tiesiog Kongo respublika arba Prancūzijos Kongas, o ne Kongo demokratinė respublika. Tai šita valstybė nėra labai didelė, turi maždaug 5,5 milijono gyventojų ir labai gražią gamtą. Bet nelabai geras sąlygas žmonėms.

Tai dabarties abudu Kongus berods kažkokie komunistai ten valdo, tai kai sakant, neretas vietinis galimai jau svajoja, kad būti vergu JAV plantacijose gal net geriau, nei dvėst nuo komunistinio režimo...

O dar yra įdomus dalykas - Kongo respublikos sostinė Brazavilis yra prie pat Kongo upės, kurios kitame krante yra Kongo demokratinės respublikos sostinė Kinšasa. Taigi, šitai yra dvi arčiausiai viena kitos esančios sostinės pasaulyje.