Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Venerinės ligos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Galvojate, kad mergina ar vaikinas, su kuriuo draugaujate, yra sveikas? Pagalvokite dar kartą! Kaip sakė viena miela ir graži pacientė - "Atėjusi pasitikrinti, buvau apšalusi, kiek gražių vaikinukų eilėje laukia, tokių, kad kiekvienam atsiduočiau!" Ir tai natūralu: gražiausi žmonės turi daugiausiai šansų seksui, tad ir tikimybė apsikrėsti - didžiausia

Venerinė liga - tai tokia liga, kuri plinta per seksą, kitaip tariant - dulkinantis. Žiūrint labai jau griežtai, per seksą plinta visokios ligos, net ir tokios, kurios puikiai plinta kitais būdais. Tačiau kadangi užsikrėtimo būdas yra labai jau specifinis, tad galim panagrinėti tas ligas, kuriomis užsikrečiama lytinių santykių metu - lytiškai plintančios.

Dar nuo kažkurių laikų VLKK pasibodėjo ir nusprendė, kad reikia sakyti ne "venerinės ligos", o "lytiniu keliu perduodami užkrečiamieji susirgimai" ar bent jau mažų mažiausiai "lytiškai plintanti liga", nes taip skamba lietuviškiau, kadangi kaip tai čia nereikia sakyti, kad su Venera kaip nors kažkas susiję. Tai dabar patys pasirinkit, kaip gražiau čia sakyt. O dar venerinės ligos gydomos vendispanseriuose.

Daktarai gi sako paprasčiau kartais - "seksualiai transmituojamos infekcijos" (nuo angl. sexually transmitted infection), o sutrumpintai STI, čia matyt tam, kad paprasti žmonės nesuprastų. Tai negana to, yra ir santrumpa STI, reiškianti vieną konkrečią venerinių ligų rūšį - tai Spirochetinė/Treponeminė infekcija. Tai čia turim išsyk pasakyti, kad negana to, yra ir dar visai kita prasmė santrumpai STI, tai nesusipainiokite.

Bendrai tai esminis tų lytiškai plintančių ligų plitimo kelias - atsitiktiniai lytiniai santykiai, mat per šiuos labiausiai viskas ir platinasi.


Lytiškai plintančių ligų sąrašas

Čia tik kelios, populiariausios iš venerinių ligų, kurias aprašėm kiek išsamiau, su visokiomis įdomybėmis. Rekomenduojame pasidomėti plačiau:

  • Sifilis - viena iš baisiausių venerinių ligų. Turi lėtinę eigą, dėl kurios ligoniai dažnai nusprendžia besą pasveikę. O paskui degeneruoja iki vaikštančių lavonų lygio - tai jau paskutinė stadija, vadinama progresyviniu paralyžiumi.
  • Gonorėja arba triperis - viena iš populiarių venerinių ligų. Pasižymi tuo, kad nuo jos neapsaugo net prezervatyvai. Moterys neretai tampa nieko neįtariančiomis gonorėjos platintojomis, tuo tarpu vyrai, apsirgę triperiu, patiria tokius skausmus, kad tikrąja to žodžio prasme prisimyža į kelnes.
  • AIDS - mirtina ir klaiki liga, labiausiai plintanti gėjų ir narkomanų tarpe, bet ir šiaip užkrečiama.
  • Utėlės - šlykštūs maži padarėliai, kurie atrodo lyg ir nekaltai, bet skaudžiai kandžiojasi ir perneša daugelį kitų ligų.
  • Herpis - lyg ir nebaisi, tačiau praktiškai neišgydoma liga. Lytinių organų herpis moterims dažnai sukelia nevaisingumą ir gimdos kaklelio vėžį, o vyrams sukelia bjaurią pūslelinę tiesiai ant pimpalo galvutės. Panašią pūslelinę sukelia ir moterims - ant putės ir klitoriaus.
  • Stafilokokinės infekcijos - lyg ir visiems žinomos, nuo jų būna tiesiog spuogai, votys ir šunvotės. Bet šios infekcijos irgi persiduoda lytiniu keliu. Ir įsivaizduokit, kokie pojūčiai kyla, jei šunvotė išauga ant kiaušinių, pimpalo ar putės. Eina nafig.

Be šių, yra ir nemenkas kitų įvairių lytiškai plintančių ligų, tačiau jos jau yra retesnės, dažnai laikomos egzotinėmis, mat parsivežamos tiktai iš visokių ten trečiojo pasaulio šalių.


Taip pat skaitykite