Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Microsoft plytelės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Microsoft tiles)
Jump to navigation Jump to search
Microsoft Windows tiles - eilinis atvejis, kur bandai žiūrėt ir suprast, ką ten matai, bet nesupranti, nes viskas atrodo kaip nesąmoningas vienodų plytelių kratinys.

Microsoft plytelės arba Microsoft tiles - toksai absurdiškas vartotojo interfeisas (naudotojo programinė sąsaja), atsiradęs nuo Windows 8 sistemų, o paskui po truputį taisytas, pakolei panaikintas. Savo durnumu tos tilės nesugebėjo pralenkti gal tiktai nelaimingo visų nekenčiamo Clippy.

Kaip nuo pat pirmo momento pastebėjo labiau patyrę su UI dirbantys dizaineriai, sprendimas buvo šūdinas, nes didelis chaosas vizualiai panašių daugeliu stulpelių einančių elementų niekaip nepadeda žmonėms susigaudyti patogiau, o tik paverčia viską į mozaikinį absurdą. Būtent dėl to vėlesniais laikais Microsoft buvo priversta grąžinti ir klasikinę meniu sistemą su Start mygtuku, o dar paskui, jau Windows 11 - pereiti prie kažkokio smarkiai pagražinto CDE pamėgdžiojimo.

Šito vartotojo interfeiso atsiradimo priežastis - kad Microsoft pamatė, jog mobiliuose įrenginiuose juos visiškai nukonkuravo Android ir iOS, o čia visas interfeisas yra gerokai paprastesnis, kur tiesiog viską spaudinėji ir viskas. Pradžioje Microsoft šitą pritaikė savo mobiliems telefonams, kuriems labai stengėsi paskleisti kažkokią tai mobilią Windows versiją. Versija nepaėjo ir sužlugo, ir nepadėjo netgi tai, kad Microsoft nusipirko Nokia kompaniją. Net ir šitaip nepaėjo.

Tačiau darbštūs, bet nelabai intelektu blizgantys veikėjai nenuleido rankų ir pasakė aiškiai:

"jei jau nepavyko ir žlugo šita nesąmonė su mobiliakais, tai davai šitą pat nesąmonę paleiskim ir ant kompų!"

Tai kaip tarė, taip ir padarė - štai taip atsirado Windows 8 interfeisas, kur jau kompuose buvo įvesta šita nesąmonė ir jau kompais pasidarė neįmanoma naudotis. Kad vartotojai būtų kuo labiau priversti, Microsoft tyčia pašalino netgi ir Start mygtuką. Pradžioje Microsoft atkakliai bandė pasiekti, kad visos programos taip ir veiktų su tuo nauju interfeisu, kaip mobiliakuose, bet nepavyko - teko palikti darbingas ankstesnes programas. Paskui paaiškėjo, kad niekas iš softo gamintojų visai nenori tų Microsoft plytelių naudoti, tad ir toliau viskas nepaėjo.

Taigi, Windows 8.1 teko išleisti, vėl sugrąžinant Start mygtuką, kad ir labai negražų ir nefunkcionalų (jis absurdiškai įjungdavo ne meniu, o vėl tas pačias plyteles). Dar paskui viskas grįžo į dar normalesnį funkcionalumą, nes Windows 10 vėl pasidarė panašesnė į Windows 7, negu į Windows 8, nors ir išlaikydama visgi tas pačias nesąmoningas plyteles.

Likimo ironija, kad Linux mylėtojai, kūrę GNOME desktopą, pamatė tas pačias Microsoft plyteles ir, nutarę, kad čia geras daiktas, perdarė į kažkokį panašoką pavidalą visą GNOME aplinką. Rezultate - kelios atskilusios GNOME versijos. Tačiau skirtingai nuo Microsoft, kur programeriai biškį susiprato, GNOME kūrėjai, kad ir kaip apsipazorinę, problemos nemato ir toliau tęsia nesąmoningą Microsoft išradimą.


Dar žr.

  • Microsoft Bob - visgi dar smarkiai smarkiai baisesnė vartotojo aplinka. Labai smarkiai baisesnė.