Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Netscape

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Netscape - buvo tokia kadaise firma tokia ir jos sukurta naršyklė, vardu Netscape Navigator, arba kaip tais laikais sakydavo - brauzeris. Tai pasirodė, kaip konkurentas tokiai Mosaic naršyklei, kuri ir buvo pirma populiaria programa, skirta vaikščiojimui po visokius internetus.

Savo laiku Netscape kompanija įvedė daugelį naujovių HTML kalboje, pvz., lenteles, paveiksliukus ir kitus panašius įprastus daiktus. O paskui dar sukūrė ir įdėjo JavaScript kalbą, kuri iki šiolei gyva, kad ir smarkiai dabar besiskiria. Bene populiariausia Netscape naršyklė buvo Netscape Navigator 3, nors paskui buvo dar ir Netscape Navigator 4 aka Netscape Communicator. Bet pastaroji tai jau buvo perpildyta viskuo - ten ir pašto programa buvo, ir kažkoks HTML redaktorius, ir dar neaišku kas.

Vienok kažkuo Netscape nepatiko Microsoft kompanijai, tai paskui prasidėjo brauzerių karai, per kuriuos laimėjo Internet Explorer. Bet dar paskui istorija pasisuko keistokai - Netscape firma, mirdama, atidavė savo naršyklę į Open Source, o taip ir atsirado Mozilla, o iš to - jau ir Firefox. Kadangi atviras kodas kūrėsi lėtai ir ilgai, tai Microsoft atsipalaidavo ir prakišo.

O dar paskui atsirado Google Chrome, bet tai jau dar kita istorija.