Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


M-1

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

M-1 - tokia gi pati pirmoji Lietuvoje komercinė radijo stotis, grojusi FM. Pradėjo groti tais laikais, kai visos radijos buvo dar sovietinės, o priimdavo signalus tik iš sovietinio UKV diapazono, taip kad gaudavosi diskriminacija: tie, kas turėdavo kokį nors japonišką magnetofoną su radija, klausytis M-1 galėdavo, o tie, kas turėjo rusišką radiją - negalėdavo.

Nedaugelis žino, bet būtent M-1 yra pirmoji visame buvusiame Varšuvos pakte ir SSRS nevalstybinė radijo stotis. Kitaip tariant, būtent ši radija atvėrė naują žiniasklaidos laisvės erą visame Rytų bloke, o ne tik Lietuvoje.

M-1 pirmą savo transliaciją pradėjo pačioje 1989 metų pabaigoje - gruodžio 31 dieną, tiksliau vakarą, lygiai 19:00, paleisdama vieną puikiai visiems žinomą gabalą - "Radio Gaga", atliekamą Queen. Nors gandai sako, kad bandomieji transliavimai buvo jau anksčiau, nes daugelis jau buvo girdėję juos.

Tai iš to buvo atsiradęs netgi vienu metu labai populiarus biznis - už gal kokius 10 rublių perlituoti rusiškose radijose kažką taip, kad jos imtų priimdinėti M-1. Vienok po tokio perlitavimo tie radijo imtuvai negalėdavo priimti sovietinių radijo transliacijų. Kitą vertus, tai nebuvo įdomu, nes sovietinės radijo stotys buvo šūdinos.

Gi M-1 grojo daug popso, bet grojo ir Rock, o taipgi netgi kartą per savaitę turėjo kažkokią radijo laidą, kur grodavo Heavy Metal ir netgi rinkdavo kažkokius metalo topus.

Vienok paskui atsirado ir daug kitų radijo stočių, tad ir M-1 prarado savo tokį išskirtinumą. O dar paskui radijo stoties įkūrėjas Hubertas Grušnys kaip tai užsimušė, bevairuodamas lėktuvą, nes trenkėsi į kokį tai palaidą oru skrendantį sklandytuvo trosą.