Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Junost

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Junost - viena iš kelių galingiausių SSRS ir viso pasaulio radijo stočių, kadaise egzistavusių, bet jau seniai nebeegzistuojanti. Kaip ir radijo stotis Majak, transliavo laidas rusų kalba visą parą, nors ir skirtingais dažniais, skirtingose vietose. Skirtingai nuo anksčiau egzistavusių oficiozinių stočų, Junost veikė kaip pramoginė radijo stotis, kurioje būdavo ir nemažai visokių kalbų, ir muzikos, ir taip toliau.

Pagal oficialią istoriją ši stotis esą buvo sukurta dar per kažkokius komunistinio jaunimo suvažiavimus kažkada dar prie Chruščiovo, tačiau išties tai buvo tik paskiros "Junost" laidos. Realiai gi stotis ėmė veikti 1987 metais, panaudodama Visasąjunginio sovietų radijo I ir III programų dažnius.

Radijo stotis Junost buvo sukurta tik su vienu tikslu - padarius gana plačius tyrimus, paaiškėjo, kad daugybė žmonių SSRS vėlai vakarais, o ypač naktį, pradeda ieškoti, ko paklausyti ir neranda. O tie, kurie randa, nenori klausytis visokios propagandos, todėl ima ieškoti kažko kito, užsieninių radijo stočių, visokio Liuksemburgo radijo ar BBC, per kuriuos bent jau muzikos galėtų paklausyti. Taigi, pradėję klausyti kenksmingos Rock muzikos ar kokių nors objektyvių žinių, virsta antitarybiniais elementais ir pradeda priešintis valdžiai.

Tai štai taip ir buvo sugalvotas išradimas - paleisti radijo stotį, kuri turėtų tiek galingą signalą, kad būtų girdima visur visiems ir taip bent kažkiek konkuruotų su vakarų radijo stotimis.

Aišku, kaip visada gavosi šūdas, nes muzika būdavo šūdina sovietinė, bet kadangi Junost stotis girdėdavosi tikrai labai gerai, tai visgi kažkaip veikė.

Paskui užsidarė kažkaip, tai ir nebėra.