Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kvadratinės raidės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Rusų kalba)
Jump to navigation Jump to search
Štai čia jums kažkokios kvadratinės raidės pavyzdys iš kažkokių internetų surastas, taip kad matom, kad čia panašu į hieroglifus, nes nesuprasi, ką tai reiškia.

Rusų kalba, dar dažniau internetuose užvadinama kaip kvadratinės raidės, nes nesuprantamos niekam. O taip yra todėl, kad rusų kalbos abėcėlė atrdo kaip iš kampuotų kvadratų padaryta. Taigi ogi rusiška kalba populiari visai Lietuvoj, netgi populiarumu gali varžytis su lenkų kalba, nors gimusių kalbėtojų skaičiumi pastarąjai smarkiai neprilygsta. O tarp visokių senių tai daugiau jų moka rusų kalbą, nesgi anglų kalba kadais buvo menkai žinoma...

Taigi daugeliui kvadratinės raidės ir rusų kalba puikiai žinoma, kaip šaltinis tokių žodžių, kaip kad naxuj, žopa, huj ir panašių, katrų prasmės dažnas lietuvis visiškai nenutuokia, o bet tačiau vartoja kuo plačiausiai!

Tai aišku, Rusija - šiosios kalbos tėvynė, kvadratinių raidžių šaltinis, ar, kaip kas nors negražiai ir neleistinai pasakytų - tai šikna, iš kurios visa tai kampuotų raidžių nesąmonė sklinda.


Rusų kalbos nauda ir informacijos šaltiniai

Visai ne paradoksas, bet rusų kalba skaito ir informacijos ieško tie seni perdylos, kas tiesiog neturi smegenų, kad išmoktų skaityti ir suprasti angliškai. Tai tada ir eina pasiteisinimai, esą rusų kalba esą yra kokios tai geros literatūros. Vienok jei paklausi, konkrečiai kokios, tai gauni visokių nerišlių kliedesių, išsisukinėjimų ar papasakojimų apie kokį tai Dostojevskį ar dar kažką panašiai beprasmiško, niekam nereikalingo ir neįdomaus.

Soriukas, jūsų dostojevskis net Pipedijoje vardan bajerio šalia Stendalio neatsidurtų pagal prasmingumą, o šalia Hesės - pagal gebėjimą pilstyti iš tuščio į kiaurą, taip kad nekliedėkit jūs apie didžią rusų literatūrą, nes šitais kliedesiais netgi ir patys juos skleidžiantys rusai netiki. Tiesiog nenusišnekinėkit, nes tokios kalbos tėra bezdalai.

O kitais atvejais, kai kas nors pasako, kad rusų kalba esą yra daug geros mokslinės-techninės literatūros, tai paklausi, iš kokios kalbos į rusų kalbą ta literatūra versta, tai išsyk toksai aiškintojas užsiparina ir užsičiaupia. Todėl užsiparina ir užsičiaupia, kad būtent taip ir yra - praktiškai visa, ypač naujesnė tokia literatūra, leidžiama rusų kalba, yra banaliai verstinė, daugiausiai iš anglų kalbos. Ir, negana to, ta literatūra būna gerokai pasenusi, nes nuo vertimo iki publikacijos praeina nemažas laiko tarpas. O ir vertimai dažnai būna prasti, o kartais - tiesiog tragiški.

Taigi, nėra nieko gero rusų kalba ir nereikia čia guostis, kad esą rusiškai kažką skaitai, tai esą kažką žinai. Toli gražu taip nėra.

Kvadratinės rusų abėcėlės raidės norintiems išmokti

Štai čia jums pateikiame sąrašą visokių rusiškų kvadratinių raidžių, kurias galite pasimokyti. Nors nelabai net žinome, ar yra kokios nors prasmės tam mokymuisi. Bent jau kol kas nesuradome nieko, kas būtų rusų kalba gero. Visgi galite bandyti, jei jau taip norite. Mes jums čia ir padėsime.

Va tokia yra visa abėcėlė didžiosiomis kvadratinėmis raidėmis:

АБВГДЕЁЖЗИЙКЛМНОПРСТУФХЦЧШЩЪЫЬЭЮЯ

Tai ir mažosiomis irgi abėcėlę pateikiame, kad irgi pasimokyti galėtumėt:

абвгдеёжзийклмнопрстуфхцчшщъыьэюя

Kaip matote, rusų kalbą išmokti labai lengva.


Dar žr.