Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kazachija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kazachija arba kaip kiti sako oficialiai - Kazachstanas, tai gi viena iš didžiausių pasaulio valstybių, bent jau pagal plotą, bet gal ne pagal gyventojų skaičių ir bendrai turimas smegenis. Panaši į Mongoliją savo dykromis, kadaise garsėjo didžiausiu pasaulyje kosmodromu ir didžiausiu pasaulyje branduoliniu poligonu, nes kai jau dykros, tai kam gi daugiau jas dar naudot? Milžiniškose Kazachijos dykrose gyvena maždaug 18 milijonų žmonių.

Lietuvoje gi Kazachija beveik nežinoma, painiojama su Tadžikija, Turkmėnija ir jau minėta kažkur Mongolija, nes visos tos šalys mums panašios - kažkokie rytiečiai nesuprantami. Vienok dar iš tų šalių eina į Lietuvą visokia nafta, dujos, narkotikai ir kitas gėris. Oj, čia mes apsirikom, nes Gazprom ir Rusijos dėka jokios naftos ir dujų iš tenai negalim nusipirkti, nes jos būtų pigesnės ir pinigai ne Rusijai nueitų.

Kazachija yra šauni šalis - nuo 2017 metų ji ėmė ir pradėjo visiškai pilną perėjimą savo kalboje nuo kirilicos prie normalios lotynų abėcėlės. Nuo 2025 metų šis perėjimas bus užbaigtas ir kvadratinės raidės tenai jau nebebus naudojamos.

O dar istoriškai skaitoma, kad būtent kažkur Kazachijoje kokie tai pirmykščiai žmonės prieš maždaug 5500 metų pasigavo ir pradėjo auginti arklius. Tuo pačiu ir pradėjo dar tuos arklius, tiksliau kumeles, melžti, gamindami iš jų kažkokį tai arklių pieną ir kumysą.


Kosmodromai ir atominės skylės - Kazachijos įžymibės

Didžiosios ir žymiosios Kazachijos vietos - Baikonūras ir Semipalatinskas, kurios buvo didžiuliais poligonais, pavirtusiais dykromis ir išdeginta radioaktyvia žeme. Ten dabar patsai įdomumas turistams, nes plotai milžiniški ir visiškai nekontroliuojami.

Baikonūras yra maždaug kaip kvadratas, kuris būtų 90x85 kilometrai, tiap kad maždaug kaip koks šeštadalis Lietuvos - tai didžiausias visų laikų pasaulio kosmodromas. Ir visas išdegintas, išsprogdintas raketomis, užlietas toksinėmis kuro atliekomis ir taip toliau, ir niekam tai nerūpi, nes Kazachijos mastais tai yra tiktai mažytis žemės lopinėlis, kokiu Lietuvos mastais būtų kokia nors Kalabybiškių seniūnija.

Semipalatinskas tuo tarpu yra didžiausias pasaulio visų laikų atominis poligonas, kur buvo padaryta pusė tūkstančio branduolinių sprogdinimų, iš jų daugiau, kaip 100 buvo atmosferiniai, taip kad išsklaidę visokias radioaktyvias atliekas per šimtus kilometrų aplinkui. Tai tas Semipalatinsko poligonas buvo kokių 150 kilometrų skersmens, taip kad kaip koks trečdalis gal Lietuvos. Bet tai oficialiai, nes visų tų užterštų atliekomis teritorijų niekas neskaičiavo. O jei būtų paskaičiavę, tai plotas būtų kaip kokios 5 Lietuvos. Bet tai irgi niekam neįdomu, nes Kazachija tokia didelė, kad čia nieko nereiškia.

O dar Kazachijos pakraštyje yra tokia buvusi jūra Aralas, kurią sovietai sugebėjo tiesiog išdžiovinti ir išgarinti. Kadaise buvusi pati žuvingiausia visos planetos jūra, dabar Aralas yra tiesiog nedidelis, baisiai užterštas sūrus ežeras, demonstruojantis visam pasauliui sovietinius ekologijos pasiekimus.