Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lytis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Lytys)
Jump to navigation Jump to search

Lytis - tai anokia biologinė funkcija, skirstanti gyvus padarus į kelias rūšis pagal tai, kokius jie lytinius organus turi. Žmonės irgi pagal tai skirstomi. Viso išskiriamos dvi pagrindinės ir dvi šalutinės ir dvi ypatingos (t.y. retai įvyksta) (viso - šešios) lytys.

Be visų šitų dar išskiriama ir lytinė orientacija, su kuria jau viskas išties žymiai sudėtingiau, nes gali tai nepriklausyti net ir nuo jokios fiziologijos ar netgi psichologijos.

Skirstymas

Bent jau šiuo metu kitos lytys mokslui lyg ir nežinomos.


Psichologija

Psichologiškai lytys nebūtinai sutampa su biologinėmis lytimis. Iš to kyla gan gili homoseksualizmo problema. Nors, psichologiniu požiūriu, irgi lytys būtų keturios:

Taigi, kaip matome, dėl psichologinės derivacijos visai įmanomi tokie fantasmagoriški atvejai, kai fiziologinis vyras yra psichologinė moteris ar atvirkščiai. Būtent tokie atvejai ir vadinami homoseksualizmu, biseksualumu ir pan..

Kalbant apie psichologinę pusę verta paminėti ir tai, kad psichologiniai lyties bruožai yra antriniai, išsivystantys jau prie fiziologinių, tad jie yra ne nulemiantys (pastarąjį melą linkę platinti visokie LGBT), o derivuojantys, t.y. pakeičiantys, modifikuojantys, antriniai, įgytieji. Tai akivaizdžiai suponuoja prielaidą, kad visi homoseksualizmo atvejai yra dalinai ar pilnai pagydomi.

Be to, psichologiniai aspektai, kaip ir fiziologiniai aspektai, lyties irgi nenulemia, nes lytinė orientacija niekaip nėra susijusi su lytimi.