Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 20

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 20" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 20 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 20. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 20 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 19 ir prieš Birželio 21 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1792 metais Paryžiuje kilo sukilimas, kuris tapo pagrindiniu Prancūzijos revoliucijos įvykiu.
 • 1794 Lietuvos ir Lenkijos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis paskelbė, kad Druskininkai gauna gydomųjų vandenų gydyklos statusą, nes turi kažkokius stebuklingus šaltinius.
 • 1837 metais Anglija išleido pirmą pasaulyje pašto ženklą. Jame buvo pavaizduota Karalienė Viktorija, kuri buvo karūnuota šitą pačią dieną, o paskui sukėlė tokį socialinį reiškinį - viktorianizmą. Viktorianizmo esmė buvo tiesiog totalitarinis davatkizmas, kur buvo draudžiamos bet kokios užuominos į bet kokį seksualumą. Tai paskui tasai viktorianizmas davė pradžią kitam dalykui, kuris jau žinomas kaip froidizmas.
 • 1840 buvo užpatentuotas telegrafas. Tai tą sukūrė toksai Morzė, kuris taip pat sukūrė ir tokią Morzės abėcėlę.
 • 1867 metais JAV paskelbė, kad nusipirko iš Rusijos gabalą žemės - Aliaską. Labai greitai paaiškėjo, kad nusipirko labai pigiai, bet aukso ten tiek, kad per dieną keli tokie Aliaskos nusipirkimai atsiperka. Tai Rusija iki šiol aiškina, kad apsigalvojo ir dabar jau nori atgauti Aliaską atgal.
 • 1930 metais įvyko trečioji Dainų šventė, per kurią pasirodė net 200 chorų, 9000 dainininkų, o klausėsi daugiau, kaip 100 tūkstančių žmonių.
 • 1939 metais ėmė skraidyti pirmas pasaulyje reaktyvinis lėktuvas - toksai Vokietijoje sukurtas Heinkel He-176.
 • 1940 metais Italija pabandė kariauti prieš Prancūziją, bet kažkaip nieko nesigavo
 • 1944 metais SSRS vėl paskelbė ultimatumą Suomijai, reikalaudama pasiduoti ir prisijungti, bet suomiai ir vėl juos pasiuntė ten, kur jau buvo pasiuntę keleriais metais anksčiau.
 • 1991 galų gale iki galo apsijungė Vakarų Vokietija ir Rytų Vokietija, nes apsijungusių šalių sostinė buvo perkelta iš Bonos į Berlyną.
 • 2000 šią dieną prie Meksikos siautė uraganas Carlota, ir staiga nutrūko ryšys su Lietuvos laivu Linkuva, priklausiusiu Klaipėdos transporto laivynui. Laivas buvo didelis, 110 metrų ilgio, plaukė iš Japonijos į JAV. Kapitonas Anatolijus Bobrovas, prieš dingstant ryšiui, dar spėjo pranešti, kad vėjas yra virš 40 metrų per sekundę, kad aplinkui yra keliasdešimt metrų aukščio superbangos, o laivas - pasviręs 30-40 laipsnių kampu, o variklis sustojo.
 • 2009 metais atidaryta Nacionalinė dailės galerija. Ekspozicija buvo pristatyta kviestiniams svečiams, o nuo Birželio 21 joje jau galėjo apsilankyti visi vilniečiai ir miesto svečiai.


Dar apie Birželio 20

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 20: