Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 19

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 19" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 19 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 19. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 19 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 18 ir prieš Birželio 20 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1862 metais JAV Kongresas uždraudė vergovę JAV priklausančiose teritorijose
 • 1865 metais Teksase, o paskui jį ir kitur jau ir praktiškai įsigaliojo vergovės panaikinimo reikalai
 • 1867 metais Meksikoje buvo sušaudytas jos imperatorius Maksimilianas I, Austrijos imperatoriaus Franco Juozapo I jaunesnysis brolis, kurį Napoleonas III paskyrė vadovauti Meksikai. Tiesą sakant, tai nebuvo blogas valdovas, ir netgi dar daugiau - tai buvo tiek geras, liberalus ir daugelį reformų daręs valdovas, kad Meksika jo nenusipelnė. Ir kai JAV remiami sukilėliai jam jau kėlė tokią grėsmę, kad išvengti jos buvo įmanoma tik pabėgant, Maksimilianas nebėgo ir buvo Meksikoje iki pat galo, nes jautėsi įsipareigojęs šiai valstybei.
 • 1917 metais Jungtinės Karalystės karalius Georgas V nusprendė atsisakyti vokiškos kilmės titulų, nes I Pasauliniame kare kariavo prieš Kaizerinę vokietiją ir jos Kaizerį Vilhelmą, su kuriuo taip susipyko. Tai nuo šios dienos anglų karaliai tiesiog vadinasi Windsor pavarde, o Saxe-Coburg and Gotha jau nebesivadina.
 • 1940 metais Antanas Sniečkus sovietų okupacinės vadovybės sprendimu buvo paskirtas VSD direktoriumi, kad perimtų visą valdymą. Rezultate visas VSD buvo sunaikintas, o jo turima medžiaga panaudota suėmimams, represijoms ir trėmimams, kuriuos organizavo sovietinis NKVD.
 • 1953 metais Rozenbergai (Julius Rosenberg ir Ethel Rosenberg) buvo nugalabyti, juos pasodinant ant elektros kėdės. Mirties bausmės jie susilaukė už tai, kad sovietams perdavė esminę ir ganėtinai tikslią informaciją apie JAV sukurtą atominę bombą. Nors vėliau sovietinė propaganda vis skelbė, kad šitai jiems nepadėjo, pirma sovietinė atominė bomba atrodė tiesiog kaip kita spalva nudažyta tiksli amerikietiškos atominės bombos kopija.
 • 1961 kažkoksai Kuveitas tapo nepriklausomas nuo Didžiosios Britanijos. Paskui ten visi turtais apteko, nes nafta tiesiog pati iš po žemių sunkiasi.
 • 1991 baigėsi Vengrijos okupacija, nes Rusija išvedė kariuomenę
 • 1996 teismui nagrinėti buvo peruota byla dėl Sausio 13 įvykių, kaltinami buvo 48 asmenys
 • 2009 metais Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kritikavo esamą bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką ir vadino ją ribojančia stojančiųjų galimybes rinktis. Kaip galimą sprendimą studentų atstovai pasiūlė bendrosios konkursinės eilės sudarymo principą. Jis leistų stojantiesiems bendrame pasirinkimų sąraše nurodyti tiek universitetinių, tiek neuniversitetinių aukštųjų mokyklų studijų programas.
 • 2012 toksai Julian Assange, kuris sukūrė WikiLeaks, pasiprašė politinio prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje


Dar apie Birželio 19

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 19: