Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 19

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 19" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 19 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 19. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 19 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 18 ir prieš Liepos 20 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1799 metais prancūzų kareiviai atrado keistais rašmenimis išrašinėtą akmenį, kuris paskui buvo pavadintas Rozetės akmeniu. Tas akmuo turėjo užrašus trim kalbom - senais Egipto hieroglifais, demotiniu egiptiečių raštu ir graikiškai - tai šitas akmuo paskui tapo pagrindu visam Senovės Egipto kalbos iššifravimui.
 • 1814 anoksai anglų keliautojas ir geografas Matthew Flinders savo naujai išleistoje knygoje pavadino Naująją Olandiją, dar žinomą, kaip Naujasis Pietų Velsas, nauju pavadinimu - Australija, tai tasai pavadinimas taip ir prilipo, nors pats geografas numirė, praėjus vos 1 dienai po tos knygos išleidimo.
 • 1937 metais šią dieną Joseph Goebbels atidarė garsiausią visų laikų modernaus meno parodą - pavadintą "Išsigimėlių meno paroda" (vok. Entartete Kunst). Pagal nacių teoriją, ir tas modernusis menas buvo išsigimėliškas, ir jo kūrėjai buvo degeneratai, ir išvis visur buvo degeneracija. Tai tą visą degeneraciją iš visos Vokietijos jie sukonfiskavo ir sukaupė į vieną parodą, bet į tą parodą parėjo tokios minios, kad paskui tie naciai nežinojo, ką daryt. Tai galų gale viską pardavė.
 • 1946 metais tokia niekam nežinoma Marilyn Monroe nuėjo pasibandyti, ar ją priims į aktores, tai jai visai pavyko, ji buvo priimta į 20th Century Fox, o paskui tapo visų laikų garsiausia blondine.
 • 1949 metais Laosas gavo nepriklausomybę iš Prancūzijos. Kur tiksliai tas Laosas yra, nelabai net žinome. Gal Azijoje, o gal Afrikoje...
 • 1953 metais komunistai sugalvojo LTSR naują vėliavą - tokią, kur didelis plotas raudonas, tada juostelė balta, o tada juosta žalia. Iki tol LTSR vėliava buvo išvis visa raudona, kaip ir SSRS.
 • 1954 metais toksai Elvis Presley išleido savo pirmą singlą - "That’s All Right", tai nuo to laiko ir prasidėjo visa tai, kas paskui virto Rock muzika
 • 1963 metais Indonezija, kuriai vadovavo su SSRS užsiflirtavęs prezidentas Sukarno, paskelbė, kad nuo šiol Indijos vandenynas vadinsis Indonezijos vandenynu, nes viskas yra prakeiktų imperialistų sąmokslas ir reikia atkurti teisybę.
 • 1963 metais anoksai Joe Walker, skridęs North American X-15 lėktuvu, pakilo į 106 kilometrų aukštį, taip ne tik sumušdams lėktuvų skrydžio aukščio rekordus, bet ir pakliūdamas į kosmosą - šio riba skaitosi 100km aukštyje.
 • 2009 metais buvo karšta, ir galiausiai atėjo lietus...
 • 2019 metais nebuvo karšta, bet ir lietus neatėjo...


Dar apie Liepos 19

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 19: