Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Laosas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Laosas - tokia valstybė Indokinijoje, turinti maždaug 7 milijonus gyventojų. Geografiškai šita valstybė įdomi gal nebent tuo, kad yra vienintelė Indokinijos šalis, neturinti išėjimo į jūrą.

Bendrai tai nėra turtinga valstybė, kuri gerai gyventų. Greičiau jau neturtinga valstybė, kuri nelabai gerai gyvena.


Laosas ir Slaptasis karas

Istoriškai gi Laosas žinomas yra dėl dar vienos priežasties: kai vyko Vietnamo karas, per Laosą keliaudavo didžiulės Šiaurės Vietnamo komunistų pajėgos, kurios ten pat įsirengdavo ir sandėlius. O tuo tarpu Laoso valdžia dėl to nieko nedarė. Taigi, 1964 metais JAV pradėjo taip vadinamą Slaptąjį karą, per kurį ėmė bombarduoti Laose esančias vietnamiečių karines bazes ir jų karo kelius. Bombardavimai tęsėsi iki pat 1973 metų, t.y., 9 metus. Per tą laiką JAV numetė daugiau kaip 2 milijonus tonų bombų. Vidutiniškai imant, tai reiškė maždaug vieną bombomis prikrautą lėktuvą kas 8 minutes, ir taip kasdien, visą parą devynerius metus.

Turint omeny, kad tuo metu Laose gyveno vos apie 2,5 milijono žmonių, tai čia gautųsi bene visų laikų pasaulio rekordas - ta šalis gavo beveik po toną bombų vienam gyventojui.

Visgi geroji šios istorijos dalis yra ta, kad bombarduojami buvo ne civiliai objektai ir netgi ne Laoso kariuomenė, o būtent Vietnamo komunistai.