Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 19

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 19" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 19 - tai mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 19. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 19 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gegužės 18 ir prieš Gegužės 20 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1542 metais LDK vadas Žygimantas Senasis uždraudė visokius evangelikus reformatus, nes per daug jie pradėjo plisti.
  • 1922 metais buvo sukurta prievartinė komunistinių vaikų organizacija - pionieriai. Pagal bolševikų įsivaizdavimą, šita organizacija turėjo vaikus išauklėti taip, kad jie patys virstų bolševikais.
  • 1931 metais Antanas Gustaitis išbandė eilinį savo naujo lėktuvo modelį - ANBO V
  • 1935 metais SSRS kompartijos Centro komitetas išsiuntinėjo visų rajonų komitetų partsekretoriams slaptus laiškus, kuriuose buvo nurodoma ieškoti darbo liaudies priešų. Šitaip įsisukinėjo vieni iš masiškiausių valymų, kokius žino visokių totalitarinių režimų istorija
  • 1978 metais Dire Straits grupė išleido pirmą savo singlą - "Sultans of Swing".
  • 1980 metais buvo baigtas filmuoti kino filmas "Stalkeris" - labai nykus, depresyvus ir beviltiškas filmas, kurį sukūrė toksai Andrejus Tarkovskis. Vėliau filmo premjera buvo padaryta kažkokiame trečiaeiliame nusususiame Tomsko (kažkoksai šūdmiestis Rusijos gilumoje) kino teatre, o kitur SSRS beveik nebuvo rodomas. Tuo metu SSRS jau buvo įgyvendinti nauji kino ir literatūros draudimo metodai, kuriuos įvaldė Glavlitas: netinkamų, bet per daug ryškių autrių kūryba būdavo tyčia demonstruojama taip menkai, kad niekas nieko nesužinotų. Tačiau kadangi demonstravimai visgi būdavo, Vakarai negalėdavo pasakyti, kad čia kažkas tiesiog uždrausta, nors realiai ir būdavo uždrausta. Filmas "Stalkeris" SSRS buvo uždraustas tik dėl to, kad visas jo nykumas labai priminė sovietinę realybę, o visas filmo pasakojimas labai priminė metaforą apie norą pabėgti iš komunizmo. Tais pat metais Andrejus Tarkovskis pabėgo iš SSRS, o kitais metais filmas laimėjo prizą Kanų kino festivalyje.
  • 1991 metais buvo nužudytas pirmas atkurtos Lietuvos pasienietis - Gintaras Žagunis. Šalies gynėjas buvo nušautas per budėjimą naktį, užpuolikai taip ir nebuvo surasti, nors buvo nustatyta, kad užpuolimą įvykdė tyčia tam atvykusi asmenų grupė. Spėjama, kad užpuolimą ir nužudymą šiuo atveju, kaip ir nemažai kitų atvejų, įvykdė sovietinis OMON.
  • 1991 metais Kroatijos gyventojai subalsavo referendume už savo valstybės nepriklausomybę. Šitaip kroatai pradėjo Jugoslavijos griūtį panašiai, kaip lietuviai pradėjo SSRS griūtį.
  • 2009 metais naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje 11.30 val. buvo surengta spaudos konferencija - vieša diskusija "Prezidento rinkimai: meilė iš pirmo žvilgsnio". Renginyje dalyvavo politologas Vytautas Dumbliauskas, politinės psichologijos ekspertas, profesorius Albinas Bagdonas, Žalgirio nacionalinio pasipriešinimo judėjimo iniciatorius Rolandas Paulauskas. Diskusiją vedė žalgirietis Audrius Butkevičius.
  • 2012 metais įvyko milžiniški mitingai dėl protestų prieš Garliavos skerdynes, minios žmonių rinkosi prie Prezidentūros ir ėjo per Gedimino prospektą iki Seimo protestuodami prieš žmonių grobimą.


Dar apie Gegužės 19

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 19: