Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Andrejus Tarkovskis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Andrejus Tarkovskis - tasai režisierius, kuris tapo garsiausiu pasaulyje rusų režisieriumi, bet tik po to, kai pabėgo iš SSRS. Garsus neįtikėtinu savo filmų depresyvumu, beviltiškumu ir neribotu niūrumu, netgi kai tie filmai yra švelnesni ar lengvesni. Toksai vaizdas, kad režisierius nuolat balansuoja ant ribos tarp PTSD ir kažko gal kartais netgi ir blogesnio, nes tai atviresnis (ankstyvoje kūryboje), tai užslėptas, trauminis (vėlyvoje kūryboje) žiaurumas lenda ir lenda ir lenda.

Andrejaus Tarkovskio kūryba buvo tokia beviltiškai juoda, kad dar SSRS, nors jo filmai sulaukdavo labai gerų vertinimų iš kritikų, jie būdavo padedami į sandėlius ir nerodomi. Viena iš išimčių tebuvo "Solaris", kuriame pagrindinį vaidmenį vaidino Donatas Banionis. Po šio vaidmens Donatas Banionis tapo vienu iš garsiausių ir mėgstamiausių aktorių per visą SSRS ever. Nepaisant to, filmas visvien buvo pilnas kažkokio beviltiškumo ir siaubo.

Taip pat garsus Tarkovskis ir tuo, kad per visą planetą išgarsino brolių Strugackių istoriją apie stalkerius, vėliau pakliuvusią į visokius geimus ir kur papuola daugiau. Tiesa, lyginant su originaliu Strugackių romanu tenai maždaug bendra tiek, kiek du žodžiai - "stalkeris" ir "zona", ir viskas, ir daugiau nieko.

Dėl savo klaikaus depresyvumo Tarkovskio filmai niekur niekieno nemėgstami, nebent žmogus būtų pats toksai beviltiškai depresyvus, kad su juo niekas net bendrauti nenorėtų. Kitą vertus, su įvairiais filmais jis padarė belenkiek įtakos pasaulio kinematografijai, ypač tai rimtesniąjai ir niūresniąjai.

Keli iš žinomiausių Andrejaus Tarkovskio filmų:

  • Andrejus Rubliovas - apie tokį dailininką, kuriam kažkoksai rusų veikėjas užsakė ištapyti kokią tai nuosavą bažnyčią, o paskui išpjovė akis, kam nors kitam panašiai nenutapytų
  • Solaris - kaip kažkokiam į kitą planetą nuskridusiame kosminiame laive vienam žmogėnui vaidenasi kadaise numirusi labai mylima jo žmona, kuri pavirsta į realiai tikrą, o jis ją tada paskui nužudo, nes nusprendžia, kad jam haliūnikai ir ta žmona netikra
  • Stalkeris - kaip visiškoje beviltyje ir šiukšlėse gyvena žmonės, kurie lenda į kažkokią tai zoną, kur kokie tai ufonautai išmetė kažkokias šiukšles ir jie tenai ieško laimės, bet viskas beviltiška

Šiaip tai viskas tenai beviltiška, bet užtat dvasingumas labai intensyvus, tačiau labai depresyvus ir beviltiškas, kažkokios šakės viskam, visiškai beviltiškos.