Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gegužės 20

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Gegužės 20" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Gegužės 20 - tai mėnesio Gegužės diena, kuri yra žymima skaičiumi 20. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Gegužės 20 diena dažniausiai būna kartą per metus, Gegužės mėnesį. Ji dažniausiai būna po Gegužės 19 ir prieš Gegužės 21 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1873 metais anoksai Levi Strauss ir Jacob Davis Amerikoje užpatentavo džinsus. Išties tai džinsus išrado tasai Jacob Davis, maždaug trim metais anksčiau, kai kažkokiam darbininkui pasiuvo kelnes iš tankiausios drobės, ir su kniedėmis, kurios silpnesnes siūlių vietas sutvirtino. Tarp kitko, abudu buvo imigrantai - Levi Strauss buvo Vokietijos žydas, o Jacob Davis buvo tiesiog Latvijos latvis.
 • 1875 metais pasaulis pasirašė Metro konvenciją, pagal kurią visur vietoje begalės skirtingų mato vienetų buvo įvestas metras, gramas, sekundė ir dar kažkokie matavimai.
 • 1882 metais buvo pasirašyta Trilypė sąjunga, kur įėjo Vokietija, Italija ir Austrija-Vengrija. Tai šita pati sąjunga vis kartojosi paskui ir per I Pasaulinį karą, ir per II Pasaulinį karą, o paskui dar pasivadino kaip Ašis, kas reiškė blogio ašį.
 • 1902 metais Kuba gavo nepriklausomybę nuo JAV, nors tiek metų kovojo, kad gautų nepriklausomybę nuo Ispanijos
 • 1927 metais kažkoks banditas ir beduinų vadas subūrė porą kažkokių teritorijų, kurios gavo nepriklausomybės pripažinimą iš Jungtinės Karalystės - taip gavosi Saudo Arabija.
 • 1954 metais šią dieną buvo išleistas Bill Haley & His Comets daina "Rock Around The Clock", kuri nors ir nebuvo pirmas rokenrolo gabalas, bet tapo tiesiog pačiu garsiausiu, žinomiausiu ir išties muzikos revoliuciją sukėlusiu. Iš to paskui ir išsivystė visokie ten Rock, paskui Hard Rock, o galų gale ir Heavy Metal.
 • 1964 metais tokie du fizikai Robert Woodrow Wilson ir Arno Penzias atrado, kad iš kosmoso sklinda kažkokia spinduliuotė radijo bangomis, tai šitaip buvo atrasta kosminė energija ir visą Visatą apimantis dvasingumas.
 • 1967 metais šią dieną BBC pašalino iš transliacijų The Beatles dainą "A Day In The Life", nes nusprendė, kad čia viskas apie narkotikus, o gal kokį LSD.
 • 1982 metais toksai laikraštis "New York Times" pirmą kartą aprašė keistą gėjų susirgimą, pavadintą GRID (angl. Gay-related immune deficiency). Kiek vėliau šitas susirgimas buvo pervadintas į AIDS, nes paaiškėjo, kad visai ne tik gėjai tuo serga.
 • 1983 metais buvo paskelbtas pirmas straipsnis apie ŽIV virusą, kuris sukelia AIDS (anais laikais vadintą GRID) - straipsnį paskelbė žurnalas "Science", o parašė toksai prancūzas Luc Montagnier.
 • 1995 buvo pasirašytas legendinis ir gėdingas Maišiagalos memorandumas, kurį paskui Algirdas Brazauskas jau 1996 metų lapkričio 13 dieną atšaukinėjo, neatlaikęs apsigėdinimo prieš visą Lietuvą.
 • 2006 metais specialiai tam tikslui sukurta LT United grupė užėmė 6 vietą Eurovizijoje, kas yra maždaug 2-3 kartus daugiau, nei bet kuriems kitiems Lietuvos atstovams yra pavykę


Dar apie Gegužės 20

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Gegužės 20: