Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1967

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1967" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1967 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1966 ir prieš 1968 metus. 1967 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Visokie 1967 metų įvykiai

  • Šiais metais prasidėjo pasaulinė kova prieš muzikos piratus, nes britai sugalvojo, kad reikia išnaikinti laivus, iš kurių muzika būdavo transliuojama per radiją kažkaip nelegaliai. Tai tasai karas iki šiol dar tęsiasi, nor jau ir persikėlęs į internetus...


Svarbiausi 1967 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1967 metais:

  • Įvyko meilės vasara - tiesiog JAV buvo gera vasara, o tuo metu visur išplito kontraceptikai, o kartu antibiotikų dėka jau nunyko venerinės ligos, o taip pat visur išplito visokie narkotikai, o taip pat visokia Rock muzika ir hipiai, tai gavosi taip, kad meilė liejosi fontanais, tarpais, ypačiai Kalifornijoje ir San Franciske - kartais netgi ir beveik viešose vietose, netgi nepaisant to, kad seksualiniai draudimai tais laikais dar laikėsi gana dideli.
  • Japonijoje ėmė veikti supergreiti šinkansen geležinkeliai, kur traukiniai važinėjo daugiau kaip 200 km/h greičiu. Pirma tokia supergreita linija ėmė veikti tarp Tokijo ir Osakos miestų. Šie geležinkeliai išsiskyrė tuo, kad tai buvo ne kokie nors bandomieji reisai, o realiai masinio pervežimo linijos, kuriomis važinėti ėmė milijonai žmonių.
  • Įvyko šešiadienis karas, dar žinomas kaip 1967 metų Arabų-Izraelio karas: Jordanija, Sirija ir Egiptas, su papildomomis pajėgomis iš Irako visos kartu nutarė pulti Izraelį ir sunaikinti. Izraelis turėjo apie 50 tūkstančių nuolatinės kariuomenės, o puolančios šalys į karą metė apie 500 tūkstančių, t.y., 10 kartų daugiau. Negana to, puolančios šalys turėjo ir naujausius sovietinius tankus, kai Izraelis turėjo gana atsilikusius, ir dar daugybę visokių konsultantų iš SSRS. Bet Izraelio žmonės susiėmė, visi ėmė ginklus, mobilizavosi (apie 200 tūkstančių žmonių) ir gavosi taip, kad per šešias dienas visas tas arabų armijas išdaužė, tegul ir turėdami visvien keleriopai mažesnius pajėgumus. Iš Izraelio pusės žuvo apie 1000 žmonių, iš arabų pusės - apie 15000 (maždaug tarp 10 ir 20 tūkstančių), t.y., apie 15 kartų daugiau.


Įdomybės apie 1967 metus

  • Visi skaitmenys šitais metais kažkodėl skirtingi, bet taip jau darosi įprasta, nes kažkodėl dažniausiai taip ir būna
  • Visų skaitmenų suma šiais metais yra 23

1967 metų mėnesiai

1967 metais buvo šie mėnesiai: