Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 21

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 21" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 21 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 21. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 21 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 20 ir prieš Sausio 22 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1525 metais Šveicarijoje keletas tokių protestuojančių prieš viską anabaptistų nusprendė krikštytis patys, apsieidami be bažnyčios. Tai taip atsirado anabaptizmas.
  • 1793 metais Prancūzijos revoliucija įsivažiavo tiek, kad paskutinis ikirevoliucinis Prancūzijos karalius Lui XVI buvo nukirsdintas, naudojant giljotiną.
  • 1919 metais sukilėliškas Airijos parlamentas paskelbė Airijos nepriklausomybę. Airijai dėl to dar teko gerokai pakovoti, bet ilgainiui ji tapo laisva ir nepriklausoma šalimi.
  • O prieš daug daug metų šiandien nusibaigė toksai Leninas, tai buvo gal geriausias 1924 metų įvykis, tai visokie komunistai labai ilgai liūdėjo po to, bet paskui užtat gavo Staliną vietoje to.
  • 1925 metais įvyko eilinis valdžios perversmas Albanijoje, kai ji eilinį kartą iš karalystės virto į respubliką. Tokie virtimai tai respublika, tai karalyste tenai anais laikais reguliariai vykdavo, kas kelis metus.
  • 1942 metais Vilniuje buvo įkurta Jungtinė partizanų organizacija (Fareynikte Partizaner Organizatsye). Jos nariai buvo tie Vilniaus geto gyventojai, kurie suprato, kad reikia priešintis ginklu. Nors pasipriešinimas nebuvo sėkmingas, dalis organizacijos narių ir jų padedamų Vilniaus geto gyventojų sugebėjo išsigelbėti, nes organizavosi pabėgimus į miškus. Vėliau organizacija ir toliau kovojo prieš nacius. Vėliau, vėl užėjus sovietams, didžioji dalis šios organizacijos kovos nuopelnų buvo priskirta "sovietiniams partizanams", o pats žydų pasipriešinimas buvo visiškai nutylimas.
  • 1954 metais JAV nuleido į vandenį pirmą pasaulyje atominį povandeninį laivą USS Nautilus, kuris šitaip buvo pavadintas tokio fantastikos rašytojo Žiulio Verno aprašyto povandeninio laivo "Nautilius" garbei - tasai stebuklingai gerą povandeninį laivą buvo aprašęs dar 1870 metais knygoje "20 tūkstančių lygų po vandeniu". Amerikietiškas Nautlius tapo pirmu pasaulyje laivu, kuris sugebėjo praplaukti per Šiaurės ašigalį, tiesa, po vandeniu, neišlįsdamas iš po ledų sluoksnio.
  • 1968 metais Grenlandijoje esančioje JAV karinėje bazėje, Tuloje (Thule) nukrito B-52 bombonešis, nešęs keturias branduolines bombas. Trys bombos liko sveikos, surastos bombonešio kritimo vietoje, tačiau viena buvo pažeista ir sprogo. Kadangi ji nebuvo kovinėje parengtyje, sprogimas buvo nebranduolinis, tačiau dėl jo į aplinką buvo išsklaidytos branduolinės medžiagos, gavosi nemažai užterštumo.
  • 1976 metais prasidėjo pirmi grynai komerciniai Concorde skrydžiai - tarp Londono ir Bachreino bei tarp Paryžiaus ir Rio de Žaneiro.
  • 1981 metais Dunmurry gamykloje Šiaurės Airijoje buvo pagaminta pirma DeLorean DMC-12 mašina. Tuo metu ji buvo visiškai nevykęs, absurdiškas feilas, tačiau vėliau, kai pasirodė filme Atgal į ateitį, mašina susilaukė populiarumo, o praėjus keliems dešimtmečiams, tapo viena iš žinomiausių ir garsiausių kada nors gamintų mašinų.


Dar apie Sausio 21

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 21: