Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


B-52

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
B-52 buvo sukurtas taip seniai, kad tuo metu nebuvo kai kurių dabar įprastų aerodinamikos teorijų, kaip kad banginio pasipriešinimo teorija. Todėl bombonešio formos matosi kaip gana archaiškos, kiek neįprastos. Nepaisant to, jo aerodinamika gavosi stebėtinai gera, tad šis bombonešis greičiu, keliamąja galia ir skrydžio nuotoliu yra vis dar labai geras. Tiesa, neklauskite mūsų, ką reiškia ten ant uodegos pripaišyti kringeliai, nes mes ir patys to nežinom.

Boeing B-52 Stratofortress - toksai galingiausias pasaulyje bombonešis, prieš daugybę metų sukurtas kaip visiškas to meto aviacijos stebuklas, o paskui kas kažkiek laiko vis modernizuojamas. Kadaise B-52 tapo esmine JAV karo aviacijos galia, nes galėjo nugabenti daugybę branduolinių bombų ir sparnuotųjų raketų už daugelio tūkstančių kilometrų. Gamintas nuo 1952 iki 1962, šis lėktuvas yra vienas iš seniausių tarp tų, kurie naudojami JAV kariuomenėje, bet net ir dabar tai vis dar didžiausią smogiamąją galią turintis lėktuvas visoje Žemės planetoje.

Šiuo bombonešiu praktiškai gali būti pasiekiama praktiškai bet kokia planetos vieta: jo kovinio veikimo spindulys yra 14200 kilometrų, o jame naudojamos AGM-86 ALCM sparnuotosios raketos su branduolinėmis galvutėmis - dar 2400 kilometrų. Taigi, gaunasi, kad lėktuvas gali atakuoti taikinius, esančius iki 16600 kilometrų nuotoliu nuo jo bazavimo vietos. Kadangi visos Žemės planetos apskritimo ilgis aplink pusiaujį yra 40 tūkstančių kilometrų, o pusė to apskritimo tėra 20 tūkstančių kilometrų, o JAV plotis yra dar 4000 kilometrų, tai gaunasi taip, kad tiesiogiai iš JAV pakilęs bombonešis gali pulti ir termobranduoliniu ginklu išdaužyti praktiškai bet kokį planetos tašką, netgi esantį kažkur priešingoje planetos rutulio pusėje. Vat todėl jis ir yra vienas iš esminių JAV ginklų.