Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 21

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 21" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 21 - tai mėnesio Kovo diena, kuri yra žymima skaičiumi 21. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Kovo 21 diena dažniausiai būna kartą per metus, Kovo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Kovo 20 ir prieš Kovo 22 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1871 metais toksai Otto von Bismarck tapo Vokietijos kancleriu, t.y., didžiausiu vadu, jei neskaitysim paties Kaizerio. Otto von Bismarck vadovaujama Vokietija pridarė krūvas socialinių ir ekonominių reformų, kurių dėka per kelis dešimtmečius iš nelabai rišlios nesąmonės išaugo į vieną galingiausių pasaulio šalių. Deja, tos pačios Otto von Bismarck totalinio muštro idėjos vėliau Vokietiją pastūmėjo ir į I Pasaulinį karą, o paskui ir į II Pasaulinį karą.
 • 1924 metais toksai jaunas vokiečių fizikas Wolfgang Ernst Pauli paskelbė straipsnį, kuriame įrodė, kad du arba daugiau vienodi fermionai (dalelės su pusiniu sukiniu arba spinu), negali vienoje kvantinėje sistemoje būti toje pačioje būsenoje. Pats Wolfgang Ernst Pauli šitą dėsnį suformulavo pirmiausiai elektronams, bet paskui jis buvo išplėstas ir kitoms dalelėms. Kaip paskui paaiškėjo, tai buvo vienas iš svarbiausių kvantinės mechanikos dėsnių. Pauli principas pirmiausiai paaiškino jau senokai chemikų pastebėtą keistą fenomeną - kad kažkodėl cheminiai elementai ar molekulės, turinčios lyginį elektronų skaičių, yra daug stabilesnės, nei tos, kur elektronų skaičius nelyginis. Žvelgiant fundamentaliau, šitas principas paaiškina ir tai, kodėl du iš medžiagos sudaryti kūnai negali pereiti vienas kitą, o pereiti kiaurai kažką gali tik įvairios bangos.
 • 1939 metais Vokietija aneksavo Klaipėdos kraštą
 • 1940 metais tokie du vokiečių fizikai, Otto Robert Frisch ir Rudolf Ernst Peierls III Reicho vadovybei perdavė, kad atrado galimybę sukurti naujo tipo ginklą - atominę bombą. Taip prasidėjo Vokietijos atominė programa. Beje, maždaug pusė branduolinių medžiagų, sunaudotų pirmąjai SSRS sukurtai atominei bombai, irgi atėjo iš tos pačios nacių branduolinės programos.
 • 1961 metais Jungtinėje Karalystėje, Liverpulyje, tokiame nelabai kam įdomiame klube "The Cavern Club" įvyko tokios nelabai kam žinomos grupės "The Bluegenes". O tą grupę apšildė tokia dar mažiau kam nors žinoma grupė "The Beatles". Už šitą pasirodymą jiems sumokėjo 5 svarus sterlingų. Paskui, per kitus porą metų, The Beatles tame klube koncertavo dar apie 300 kartų, o dar paskui jau nebe ten koncertavo.
 • 1980 metais šią dieną JAV prezidentas Jimmy Carter paskelbė, kad JAV boikotuos 1980 metų Olimpines žaidynes Maskvoje dėl to, kad SSRS įsiveržė į Afganistaną
 • 1981 metais įvyko paskutinis JAV istorijoje Linčo teismas, per kurį Ku kluks klanas nužudė tokį dvidešimtmetį juodaodį Michael Anthony Donald. Kaip paskui paaiškėjo, šitas Linčo teismas buvo neteisėtas netgi vertinant pagal Linčo teismo taisykles, nes jaunuolis buvo nužudytas išvis be kaltinimo ir kaltės, o tiesiog kerštaujant dėl kažkokių kliedesių apie tai, kad kažkur kažkokį visiškai nesusijusį juodaodį kažkas išteisino dėl visiškai nesusijusios bylos. Išsiaiškinus su šiuo jaunuolio nužudymu, paaiškėjo, kad čia įsivėlusi visos JAV Ku Kluks Klano organizacijos vadovybė, iš kurios paskui nužudyto jaunuolio artimieji 1987 metais prisiteisė 7 milijonus dolerių. Negana to, ir dėl prisiteistų pinigų, ir dėl to, kad paaiškėjo, kad vadai netgi Linčo teismo principų nesilaiko, iš Ku Kluks Klano per neilgą laiką išstojo dauguma jo narių ir po kiek laiko organizacija faktiškai žlugo. Vienas iš žmogžudžių buvo nuteistas mirties bausme, o bausmė įvykdyta 1997 metais, kai žmogžudys dėl jos jau kelioliką metų atsėdėjo kalėjime.
 • 1989 metais Kapsukas vėl pradėjo vadintis Marijampole - taip, kaip vadinosi nuo senų senovės.
 • 1990 metais nepriklausomybę nuo Pietų Afrikos Respublikos gavo tokia Namibija, kuri neretai laikoma pačia skurdžiausia ir nykiausia pasaulio valstybe tiesiog dėl to, kad yra beveik ištisinė milžiniška dykuma. Namibija yra maždaug 12 kartų didesnė už Lietuvą, bet gyventojų turi mažiau.
 • 1992 metais Totorijoje įvyko referendumas, kurio metu 2/3 gyventojų balsavo už atsiskyrimą nuo Rusijos ir nepriklausomos totorių valstybės sukūrimą. Nepaisant to, ilgainiui Rusija tą valstybę nuslopino ir taip ir neleido susikurti.
 • 1999 metais tokie Bertrand Piccard ir Brian Jones tapo pirmais žmonėmis pasaulyje, kurie be nusileidimo ant žemės apskrido visą planetą specialiai tam tikslui sukurtu karšto oro balionu.
 • 2006 metais buvo įkurtas Twitter - toksai socialinis tinklas, kuris momentaliai išpopuliarėjo visame pasaulyje, bet kažkodėl taip ir neišplito Lietuvoje
 • 2011 metais Pipedija buvo nupirkta iš arabų ir visi durniai su Užkalniu priešaky buvo išvaryti iš redagcijos. Artimiausiomis dienomis buvo suformuota nauja Pipedijos redagcinė kolegija, ir imtasi skleisti gėlytes į internetą.
 • 2014 metais Rusija formaliai aneksavo Krymą, kiek anksčiau okupuotą ir atskirtą nuo Ukrainos.
 • 2020 metais šią dieną koronavirusas pasiekė gal 99 atvejus, o gal netgi ir daugiau, nes per SAM statistikas nesigavo nustatyti, ar į tai galima priskaičiuoti mirusius ir pasveikusius, ar visgi ne. Naujų užsikrėtusių buvo kelios dešimtys, o tarp jų - ir pirmi atvejai iš Marijampolės, Raseinių ir Palangos.


Dar apie Kovo 21

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Kovo 21: