Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


General Motors

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

General Motors - įvairiausios amerikietiškos mašinos, o ilgą laiką buvo pati didžiausia pasaulyje automobilių kompanija, gal ir dabar dar didžiausia, o ir kilusi iš JAV, kur buvo kartu su Ford ir Chrysler didžiausių pasaulyje autogigantų trejetuke. Europoje gi šita kompanija labiau žinoma tiktai dėl Opel, kur daugybę metų buvo ir General Motors atstovai visam šiam žemynui, ir kartu technologinis ir smegenų centras, kūręs mašinas ir JAV rinkai.

Daugelis iki šiol piktuoju prisimena General Motors korporaciją jau vien už tai, kaip ji sunaikino SAAB. Tai tą prisimenantys gal ir neliūdi, matydami, kad kompanijos reikalai dabar jau nėra labai sėkmingi.


General Motors istorija

Vienok ateina nauji laikai, o nuo stagnacijos sutręšusi General Motors per paskutinius dešimtmečius nesąmonių padarė tiek, kad jau reikalai matyt ir nedžiugina, nes daugelį metų akcijų vertė nemenkai krisdavo, tarpais trumpam paaugdavo, o paskui ir vėl krisdavo. O viskas dėl to, kad nepaisant visokio finansinio optimizavimo ir kaštų taupymo, pardavimai mažėjo. O kaip žinia, kaštų taupymai ir finansų karpymai pardavimų nedidina, nes pardavimus didina kiti veikmai. Tai kadangi pardavimų didinimas nesigavo, tai teko imti išsipardavinėti.

Taigi, ir visas šitos korporacijos simbolis, Opel firma - jau parduota kažkokiai Groupe PSA, katra ėmė ir nusipirko viską. Taigi, šiuo veiksmu General Motors iš esmės atsisakė Europos rinkų. Taigi, kone šimtmetį buvęs esminis General Motors padalinys dabar apsijungė su prancūziškų mašinų gamintojais.

Savo laiku General Motors korporacija prikūrė nemažai naujų išradimų, pvz., išrado ar pirma įdiegė mašinose elektrinį starterį, tetraetilšviną, automatinę pavarų dėžę, turbokompresorių naudojimą mašinoms, apsaugos nuo stabdžių blokavimo sistemą (ABS), apsaugines oro pagalves keleiviams, negana to, kai vyko skrydžiai į Mėnulį, tai jiems pagamino ir Mėnulio roverį, kuriuo tenai astronautai važinėjosi ant Mėnulio paviršiaus.


General Motors padaliniai ir automobilių markės

Kadaise General Motors priklausė nemažai skirtingų kompanijų ir automobilių markių, kurių dalis ir šiais laikais tebepriklauso. Štai gal tik kažkurios iš žymesnių, bet tikrai ne visos markės, priklausiusios, o didele dalim ir dabar priklausančios šitai korporacijai:

Papildomai General Motors turi dar keletą neaiškių pavadinimų kinietiškų mašinų markių, kurios parduodamos tiktai kinijoje.