Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kovo 18

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Kovo 18" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kovo 18 - žymi diena, nes tai Pipedijos gimtadienis, prasidėjęs nuo straipsnio apie bybienę - tokią sriubą, iš kurios visa Pipedija išvirta. Taip kad prašome ragauti ir džiaugtis.

Taip pat informuojame, kad šita diena būna po Kovo 17 ir prieš Kovo 19, o taip pat ji būna Kovo mėnesį kiekvienais metais.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1241 metais Mongolų imperija kažkaip prasiveržė per Lietuvą, užpuolė Lenkiją ir šią dieną ėmė plėšti tuometę Lenkijos sostinę Krokuvą.
 • 1920 metais Rusijoje išleistas Lenino dekretas, pagal kurį VČK galėjo jiems įtartinus asmenis, kurių kaltė dėl nieko neįrodyta ir baudžiamasis tyrimas neatliktas, sodinti į priverstinio darbo stovyklas laikui iki 5 metų.
 • 1925 metais per tris/ JAV valstijas - prasinešė iki tol daugiausiai žalos padaręs viesulas (tornadas) žmonijos istorijoje, pavadintas "Trijų valstijų viesulu (tornadu)" ("Tristate tornado"). Pavienis viesulas nukeliavo apie 350 kilometrų, o jo dydis buvo toksai didelis, kad daugelis jo užpultų žmonių net nesugebėjo suprasti, kad tai viesulas. Viesulo sūkurio plotis buvo apie pusantro kilometro, tad jis atrodė panašiau į didelį debesį, nusileidusį ant žemės, o ne į tipišką viesulo sūkurį. Viesulas prasidėjo Misurio valstijoje, nukeliavo į Ilinojų, o paskui ir į Indianą. Per tris valandas (tiek truko viesulo siautėjimas) žuvo apie 695 žmonės, virš 2000 buvo sužeista, 6 miesteliai buvo sunaikinti višiškai, bendras nugriautų pastatų skaičius buvo apie 15 tūkstančių, mediniai pastatai dažnai tiesiog buvo pakeliami į orą ir nunešami neaiškia kryptimi. Viesulo pakelti daiktai buvo išmėtyti apie 80 kilometrų spinduliu nuo jo kelio.
 • 1940 metais Adolfas Hitleris ir Benitas Musolinis susitiko Brenerio perėjoje, kuri yra tarp Austrijos (tuo metu jau aneksuotos ir prijungtos prie III Reicho ir Italijos, ir tenai pasirašė sutartį, kad Vokietija ir Italija kartu kovos prieš Jungtinę Karalystę ir Prancūziją. Tame pačiame susitikime buvo planuojama sudaryti dar ir bendrą sutartį su SSRS, taip išplečiant Molotovo-Ribentropo paktą.
 • 1944 metais išsiveržė Vezuvijus, jau ne pirmą kartą nužudydamas daugybę žmonių, sugriaudamas daugybę namų ir taip toliau. Šitą kartą tuo pačiu jis sunaikino dar ir keliasdešimt bombonešių, priklausiusių Jungtinei Karalystei ir JAV.
 • 1945 metais šią dieną Japonija uždarė visas mokyklas ir paskelbė, kad visi vaikai, vyresni, nei 6 metų amžiaus, turi eiti į kariuomenę. Tiesa, šitas absurdas vyko gana neilgai ir po kelių mėnesių Japonija galutinai žlugo.
 • 1946 metais savo darbą pradėjo Pasaulio bankas.
 • 1948 metais prasidėjo skilimas tarp SSRS ir Jugoslavijos, tad šią dieną iš Jugoslavijos išvažiavo būrys sovietinių patarėjų, kurie iki tol bandė kontroliuoti, kaip diktatorius Broz Tito tvarkosi.
 • 1959 metais Havajai nustojo būti JAV teritorija ir tapo 50-ąja JAV valstija
 • 1962 metais Alžyras tapo nepriklausoma valstybe, nes baigėsi Alžyro karas ir Prancūzija pasirašė tai užbaigiančią sutartį, pagal kurią Alžyrui ir buvo suteikta nepriklausomybė.
 • 1965 metais nutiko tokia Rolling Stones istorija, kur trys atlikėjai, Mick Jagger, Brian Jones ir Bill Wyman apmyžo kažkokią Londono degalinės sieną. O reikalas buvo toks, kad jie atvažiavo kartu su panomis savo gražia nauja Jaguar mašina ir norėjo šiaip į tualetą nueiti, bet degalinės darbuotojas, pamatęs, kad kažkokie neaiškūs ilgaplaukiai hipiai atvažiavo, pareiškė, kad tualetas nedirba ir jis jų neleis. Tai vyrukai tiesiog apmyž tos degalinės sieną, o paskui, kartu su panomis, nuvažiuodami, dar prirodė fakų tam degalinės veikėjui. Paskui policija visus tris juos nubaudė 5 svarų baudomis. Tai jo, aišku, nuo tos bausmės tie atlikėjai labai pasitaisė ir tapo kultūros šviesuliais.
 • 1968 metais JAV panaikino JAV dolerio aukso standartą, pagal kurį doleriai pagal jų savininko pateikimą privalomai turėjo būti keičiami į nustatytą aukso kiekį. Nuo to laiko doleriai turi plaukiojantį, bet ilgainiui vis mažėjantį kursą aukso atžvilgiu.
 • 1968 metais tą pačią dieną populiariausias JAV žurnalas "Newsweek" paskelbė, kad Jimi Hendrix yra įspūdingiausias viso pasaulio gitaristas ever. Iš esmės, tai buvo lūžis ne tik muzikoje, bet ir žmogaus teisėse - dar visai neseniai juodaodžiai netgi į sceną ne visose vietose būdavo išleidžiami.
 • 1975 tokia japonų firma Atari išleido pirmą pasaulyje žaidimų automatą, skirtą arkadoms.
 • 1977 metais savo debiutinį singlą išleido The Clash
 • 1978 metais tokia disco grupė Bee Gees pakliuvo į JAV hitų paradą su savo gabalu "Saturday Night Fever", kuris tapo matyt visų laikų rekordiniu, nes net keturias savaites išbuvo nr.1 grojamiausiu gabalu visose JAV.
 • 1990 metais įvyko didžiausia JAV istorijoje vagystė - iš muziejaus Bostone buvo pavogta 12 paveikslų už bendrą 500 milijonų dolerių sumą. Dabartiniais pinigais tai jau gal būtų ir milijardas.
 • 1994 metais Lietuva ir Lenkija pasirašė sutartį dėl geros kaimynystės ir bendradarbiavimo. Nors tuo metu ir atrodė labai sunku (dėl visokių nuoskaudų, buvusių Tarpukariu), po truputį gavosi taisyti ir sutaisyti santykius su Lenkija. Dabar tai vėl viena mėgstamiausių valstybių Lietuvoje.
 • 2004 metais vos per 43 tūkstančius kilometrų nuo Žemės pralėkė asteroidas, kurio masė buvo tokia, kad pataikius į mūsų planetą, šioje įvyktų tokia katastrofa, kokia prieš šimtus milijonų metų sunaikino visus dinozaurus ir bendrai viską, kas buvo. Tokio smūgio pasekmės būtų daug katastrofiškesnės, nei branduolinio susinaikinimo. Kad lengviau būtų įsivaizduoti - Žemės skersmuo yra 12756 kilometrai. T.y., asteroidas pralėkė tokiu atstumu, kad išties vos vos neužkabino.
 • Tais pačiais 2004, kai vyko Borisovo skandalas, per vieną teismą buvo pirmą kartą paminėtas populiarus ano meto personažas, sukėlęs daugeliui labai daug įvairių klausimų - toksai Asilas raudonais batais. Tai personažas iki šiol dar kartais prisimenamas.
 • 2014 metais Rusijos užgrobtas Krymas po feikinio referendumo pasirašė tokią pat feikinę sutartį su Rusija dėl stojimo į Rusiją. Sutartį pasirašė Vladimiras Putinas, nes kas gi daugiau tą tenai padarys.
 • Taigis svarbiausias 2009 metų įvykis - Pipedijos gimtadienis, ką čia daugiau besakyt.
 • Anuomet dėlei kažkokių matyt testų buvo sustartuota Pipedija, o berods dar patsai pirmas straipsnis buvo apie sriubą tokią - bybienę, tai aišku, tokia ir pati visa Pipedija gavosi...
 • Tai čia dar reikia pastebėt, kad ilgą laiką visa ta Pipedija buvo niekur nereklamuojama, kol netyčiukais Gūglas neatrado, o dabar jau visi tikisi, kad per metus bus susidarę daugiau, kaip 3000 straipsnių.
 • Taip jau nemažinant tempų, nors 2009 pavasarį startavo, ale jau 2012 pavasaris atėjo ir štai jau viršysim 5000 straipsnių ribą, nors kam tai ir atrodo, kad jau net ir rašyt nėra apie ką, nes viskas seniai parašyta, o Kovo 18 jau skelbtina švente, nes įvykis neeilinis.
 • O per kažkiek ten metų - tai jau ir daugiau, kaip 9000 straipsnių yra Pipedijoje, tai net nepastebėjom, kada tą ribą peržengėm.
 • 2020 metais šią dieną buvo identifikuoti dar keturi koronaviruso atvejai - atkeliavo iš Jungtinės Karalystės, Saudo Arabijos, Šiaurės Makedonijos ir Austrijos.
 • 2024 metais per eilinius falsifikuotus rinkimus Rusijoje eilinį kartą laimėjo Vladimiras Putinas, šitą kartą - jau 87% persvara prieš visus kitus. Tuo pat metu Rusijos valdžia gyrėsi sėkmingai veikiančia internetinio balsavimo sistema.


Dar apie Kovo 18

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 18 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: