Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Molotovo-Ribentropo paktas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Molotovo-Ribentropo paktas - tai toji bjauri šūdų sutartis tarp Adolfo Hitlerio vadovauto III Reicho ir Josifo Stalino vadovautos SSRS, pasirašė ją tokie Joachim von Ribbentrop ir Viačeslav Molotov Maskvoje.

Pagal tą vadinamąją nepuolimo sutartį, SSRS ir III Reichas pasidalino aplinkines šalis - gavosi taip, kad iš Rumunijos SSRS nusigrobė Besarabiją, taip pat gabalą Lenkijos, Estiją, Latviją, Lietuvą, Suomiją ir dar kažką. Tiesa, su Suomija aniems nepavyko. O Vokietijai turėjo atitekti Lietuva ir pusė Lenkijos, bet kažkaip Vokietija pasitenkino, kad užsigrobė tik tą pusę Lenkijos ir iš Lietuvos atėme Klaipėdos kraštą.

O tai paskui paaiškėjo, kad to pakto tiems nepakako, tai III Reichas užpuolė SSRS, nes pati SSRS tuo tarpu dar nespėjo užpulti III Reicho, nors tam ir ruošėsi. Ir gavosi didelis karas, tik paskui III Reichas gavo į kaulus, taip kad visos tos užgrobtos žemės taip ir pasiliko SSRS sudėty.

Per visą SSRS egzistavimo laikotarpį Molotovo-Ribentropo paktas buvo pats slapčiausias tarptautinių susitiarimų dokumentas, apie kurį šnekėt buvo draudžiama, o jei jį kas paminėdavo, tai atlėkdavo NKVD ar KGB. Paskui, tiesa, jau baudžiamoji psichiatrija už tai sodindavo į durnynus - sakydavo, kad čia kažkokia šizofrenija, žmonės nesąmones išsigalvoja, klausosi balsų ir serga, tai reikia pagydyt...