Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vasario 18

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Vasario 18" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Vasario 18 - tai mėnesio Vasario diena, kuri yra žymima skaičiumi 18. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Vasario 18 diena dažniausiai būna kartą per metus, Vasario mėnesį. Ji dažniausiai būna po Vasario 17 ir prieš Vasario 19 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1386 pagal gudrų planą Jogaila vedė Lenkijos karalienę Jadvygą, taip imdamas valdyti visą Lenkiją ir ją prijungdamas prie Lietuvos. Ale gavosi kažkaip taip, kad paskui viskas nuėjo atvirkščiai, nei numatyta.
 • 1879 metais okupuotuose Prancūzijos Versalio rūmuose Bismarkas paskelbė, kad Vokietija dabar bus imperija, o jos imperatoriumi bus Prūsijos karalius
 • 1885 metais buvo publikuota viena iš legendinių knygų - tokio Mark Twain parašyti Heklberio Fino nuotykiai
 • O 1913 metais kažkoksai Pedro Lascurain tapo prezidentu garsioje ir didelėje šalyje - Meksikoje. O jau po pusvalandžio atsistatydino, taip sumušdamas visus prezidentavimo trumpumo rekordus pasaulyje, taip kad rekordininkas iki šiolei matyt.
 • 1930 metais kažkokia karvė, vardu Elm Farm Ollie, tapo pirmą kartą lėktuvu skridusia karve pasaulyje, nes kažkokie amerikonai sugalvojo padaryti karvių melžimo renginį per kokią tai aviacijos parodą. Negana to, per tą patį skrydį ūkininkai ją dar ir pamelžė, taip kad karvė ilgai buvo dar ir pirmąja, o gal ir vienintele ore melžta karve Žemės planetoje.
 • Tais pat 1930 metais toksai JAV astronomas Clyde Tombaugh žiūrinėjo sausį padarytas žvaigždžių nuotraukas ir kažkaip pastebėjo, kad viena žvaigždė jose pakeitė savo vietą. Taip buvo atrasta nauja planeta - Plutonas
 • 1932 metais Japonijos iniciatyva buvo sukurta tautinė Mandžūrija, mandžukų tautos gyvenama ir valdoma valstybė. Vėliau ši valstybė buvo okupuota ir aneksuota Komunistinės Kinijos, jos gyventojus masiškai nutautinant ir asimiliuojant į menamai vieningą kinų tautą.
 • 1943 metais Joseph Goebbels pasakė savo garsiausią visų laikų propagandinę kalbą Berlyno sporto rūmuose. Tai buvo pirma NSDAP vadovybės kalba, kurioje šieji pripažino, kad reikalai naciams pasisuko negerai ir kad ima darytis prastai. Prasidėjo viskas dar 1942 pabaigoje, kai Jungtinė Karalystė su savo sąjungininkų parama išdaužė III Reicho pajėgas Egipte, o po kiek laiko ir SSRS sumušė nacius prie Stalingrado ir Kursko, o tada pradėjo atsigrobdinėti teritorijas atgal. Taigi, šioje kalboje Jozefas Gebelsas paskelbė, kad vokiečiai turės kariauti dėl išlikimo ir karas turi tapti totaliniu, karui turi būti pajungta visa Vokietijos ir okupuotų šalių ekonomika ir išvis viskas, nes vokiečiams liko tik vienas pasirinkimas - reikia laimėti bet kokia kaina arba nustoti egzistuoti.
 • O štai 1954 šią dieną buvo įkurta Scientologijos bažnyčia, nes koksai tai gudrus fantastinių knygų rašytojas sugalvojo, kad religija yra geriausias biznis
 • 1965 metais Gambija gavo nepriklausomybę iš Jungtinės Karalystės
 • O 1979 metais prisnigo Sacharoje, pačioje dykumoje, ir dar gi ne šiaip sau, o Alžyro pietuose, kur jau išvis snigti negali, taip kad štai jums ir prašom!
 • 2010 metais įvyko WikiLeaks - buvo išpublikuoti tūkstančiai pusiau slaptų dokumentų, kuriuos iš JAV pavogė tokia kareivė Chelsea Manning.
 • 2010 metais Vilniuje vyko masinė entelektualų psichozė - Knygų mugė.
 • 2014 metais jau prasidėjo Viktoro Janukovyčiaus režimo žlugtis Ukrainoje. Jo įsakymu pirmiausiai prasidėjo Berkut parengtas demonstrantų puolimas. Vėlesnėmis dienomis neaiškios kilmės snaiperių pajėgos, dengiamos Berkut dalinių, pradėjo beginklių protestuotojų žudynes. Šią dieną nužudyti buvo 25 žmonės ir dar keli šimtai sužeistų, tačiau protestuotojai neatsitraukė. Mūšis tęsėsi kelias dienas, kol po vasario 20 nežinomų snaiperių surengtų masinių protestuotojų žudynių Janukovyčius pabėgo į Rusiją. Snaiperių kilmės taip ir nepavyko išsiaiškinti, spėjama, kad tai buvo specialiai iš Rusijos atvežtas žmogžudžių dalinys.


Dar apie Vasario 18

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Vasario 18: