Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gambija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Gambija - maždaug 2,6 milijono gyventojų turinti Afrikos valstybė, kuri kadaise senovėje, kai dar gyvavo Abiejų Tautų Respublika, kažkaip keistai buvo susisiejusi su Lietuva, tik dabar jau nebesuprasi, kokiais keliais. Gambija skyrėsi nuo kitų valstybių tuo, kad visa šalis eina išilgai vienos upės - Gambės. Ta upė buvo kadaise naudojama vergų gabenimui iš Afrikos gelmių, tad ir šita pati valstybėlė turi tokią nelabai aiškią istoriją.

Nors Afrika bendrai pasižymi dideliu atsilikimu, Gambija yra kraštutinai atsilikusi netgi ir Afrikos mastais: dar visiškai neseniai čia gyventojai balsuodavo, mesdami į balsavimo urnas stiklinius rutuliukus. Šitą būda balsavimui vietinė valdžia sugalvojo apie 1960, kai nutarė, kad reikia demokratijos ir patikimų rinkimų. Tai tuos rutuliukus išduodavo žmonėms, kad jie mestų į tą dėžę, į kurią nori. Kitaip vietiniai gyventojai nesuprato, nes absoliuti jų dauguma buvo neraštingi ir nemokėjo perskaityti ne tik jokio žodžio, bet net ir jokios raidės. Šitoksai balsavimas apie pusę šimtmečio buvo didžiulis Gambijos rinkimų sistemos pasiekimas.

Tiesa, už ką jie ten balsuodavo, kai nesuprasdavo, tai čia visvien lieka klausimas.


Gambija iš Pixelplanet

Gambija - tokia mikrovalstybė kažkur Afrikoje, kuri net nežinia, ar tikrai egzistuoja reale. Bent jau mums ji žinoma iš to, kad egzistuoja kažkur Pixelplanet, kur tapo tiesiog eiline Lietuvos kolonija, kurią kažkas sugalvojo užsigrobti.

Dėl to, kad vystoma ir palaikoma gerai organizuotų lietuvių, dabar Pixelplanet Gambija yra bene geriausiai ir gražiausiai atrodanti Afrikos šalis, negana to, dar ir smarkiai išsiplėtusi ir padidėjusi, jau ne mikrovalstybės, o normalios valstybės didumo.

Atnaujinimas: jokia Gambija Pixelplanet geime neišgyveno, nes adminai buvo kacapai ir naciai, todėl tiesiog ėmė laužyti žaidimą. Su tuo užsilenkė ir visas serveris. Nieko nebeliko.