Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Abiejų Tautų Respublika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Abiejų Tautų Respublika, dar žinoma ir kaip Žečpospolita, o dar ir kaip ATR - tai tokia Rytų Europos valstybė, egzistavusi XVI-XVIIIa., nors gi Betisadas sako, kad tikrai dar ir dabar egzistuoja, tik jau tatais paralelinė visata kažkokia.

Abiejų Tautų Respublikos atsiradimas

Ji atsirado kai Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė (LDK) nusilpo ir jai ėmė grėst pavojus iš Rytų ir kitur, bet daugiausia iš "rusyno". Taigi, kad LDK niekas nenukariautų ir valstybė neišnyktų, valdžia sugalvojo "ginialų" planą - susijungt su Lenkija (dar iki tol Lietuvą ir Lenkija siejo ivairūs ryšiai). Nagi ir, kad viską oficialiai įformint tai minėtos pusės pasirašė tokią sutartį, kuri žinoma kaip "Liublino Unija" iš 1569 metų. Vat pasirašė minėtą popierėlį ir nuo to laiko atsirado ATR.


Abiejų Tautų Respublikos žlugimas

Bet kaip žinia amžinai jin nebuvo, ir ATR 1795 m. žlugo. Tuomet vyko toks "III ATR padalijimas", o žemes dalinosi Rusija ir Prūsija. Įdomiai jie dalinosi, bet va kaip žinia didelesnė Lietuvos teritorija atiteko carinės Rusijos įtakon. Toksai ir gavosi žlugimas.

Čia vienok prisiminimo vertas toksai Stanislovas Augustas Poniatovskis, kuris tapo paskutiniuoju Abiejų Tautų Respublikos karaliumi, bet anas gi ir sostą gavo tik dėl to, kad labai jau spaudė tokia Jekaterina II, tai savo gimtadienio proga ji tą Poniatovskį ir paskyrė, o paskui, jau žlugus ATR, Poniatovskis jos gimtadienio proga ir atsisakė sosto. Tai visas reikalas buvo tik dėl to, kad tas Poniatovskis buvo geras jos meilužis, geresnis už kitus. Kaip sakant, carienė už pimpalą atsidėkojo.