Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 18

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 18" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 18 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 18. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 18 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 17 ir prieš Sausio 19 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1778 metais toksai James Cook atrado Sumuštinių salas (Sandwich Islands). Vėliau šitos salos gavo kitą pavadinimą - Havajai. Daugelį metų jos paskui buvo laikomos ta vieta, kur Žemėje yra Rojus, nes gyventojams viso pakako, nieko netrūko ir netgi nebuvo jokių infekcinių ligų, aišku, kol tų ligų neatvežė europiečių jūreiviai. O tada jau pasidarė nebe Rojus visai, o tik šiaip vienos iš Okeanijos salų.
  • O štai 1977 metais mokslininkai atrado tokią bakteriją, kuri sukelia legioneliozę, nes iki tol tai galvodavo, kad ten šiaip žmonės gal numiršta be priežasties nuo kažkokio plaučių uždegimo. Legionelė yra pati mažiausia iš visų bakterijų, kurios sukelia ligas, ji gyvena kitų ląstelių viduje, tad labai sunkiai aptinkama.
  • Štai 1991 metais šią dieną prasidėjo liūdnai pagarsėjusios Kaspervizijos transliacijos iš LRT rūmų, kuriuos per Sausio 13 užgrobė sovietinis specnazas - Alfa grupė.
  • O vat 1999 metais Lietuvoje buvo panaikinta mirties bausmė, kad daugiau nebūtų jokių ten mirčių.
  • 2005 metais pasauliui buvo pademonstruotas didžiausias keleivinis lėktuvas, kokį tik žmonija yra gaminusi serijiniu būdu - Airbus A380. Deja, šitas lėktuvas nepadarė didelio perversmo, tai pagaminta tebuvo 254 lėktuvai. Palyginimui, pagrindinio konkurento, Boeing 747 buvo pagaminta 1574 vienetai, nors, tiesa, per gerokai ilgesnį laiką.
  • 2010 metais lietuviška Vikipedija peržengė 100 tūkstančių straipsnių ribą, su kuo ir sveikiname. Tiesa, daugumą straipsnių sukūrė tenai botai, nu bet toksai jau tas pasaulis, kuriame tenka sugyventi ir žmonėms, ir robotams.
  • O vat 2012 metais visa Pipedija ir krūva Lietuvos blogų šią dieną užsidarė, protestuodami prieš SOPA ir PIPA.


Dar apie Sausio 18

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 18: