Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Jaguar

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Jaguar XK-120 buvo labiausiai kada nors visiems stogus nunešęs Jaguaras, nes iki jo išvis nebuvo normalių patogių supergreitų normaliems žmonėms (nesportininkams) skirtų sportinių kabrioletų, kur galima būtų važinėti be šalmų ir apsauginių akinių. Tuo tarpu greitis pas šitą 1948 sukurtą mašiną siekė 193 km/h, tai buvo greičiausia serijinė mašina visoje planetoje.
Jaguar Mark-2 buvo pirmas tikras sportinis sedanas, sukurtas 1959, kuris tapo tiesiog labiausiai klasikiniu iš visų Jaguar automobilių. Ir jau paskui ėmė rastis ir kiti sportinio tipo sedanai, pvz., BMW ar dar kokie nors. Pasiekdavo 100km/h per 9 sekundes, kas buvo retas dinamiškumas netgi dvivietėms grynai sportinėms to meto mašinoms, ką jau kalbėti apie sedaną.
Jaguar E-type buvo sukurtas 1961, galėjo pasiekti 240 km/h greitį, o 100 km/h per nepilnas 7 sekundes. Tai buvo vėlgi greičiausia serijinė mašina, bet svarbiausia - tiek graži, kad paskui buvo pamėgdžiojama visų ir visur, ir galų gale tapo atskiru simboliu, simbolizuojančiu sportines mašinas.
Vienas iš paskutinių, jei ne paskutinis tikras Jaguar - tai XJ6, vienas iš XJ serijos. Čia 1989 metų modelis, kuris atrodo geriau už bet kokį kitą kada nors gamintą sportinį sedaną.

Jaguar - kadaise buvo tokios angliškos mašinos, bet paskui kažkaip tam Jaguar nesisekė, tai galų gale jis pakliuvo į Ford nagus, buvo prijungtas prie Premier Automotive Group padalinio, ten gamino Ford Mondeo (patiunintus ir pervadintus į Jaguar X-type), o galų gale buvo parduotas į Tata Motors. Tai dabar savo esme Jaguar yra indiškos mašinos, tai čia jau gal nieko ir neverta daugiau pasakoti.

Buvo buvo ir pražuvo. Tai užtat dabar galima nusipirkti Jaguar mašiną labai pigiai, nes ne tik milijonieriai gali įpirkti Jaguar, bet ir paprasti žmonės. Štai taip gerai padarė Ford, ir galime viskuo džiaugtis.