Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bolivija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Bolivija - tokia valstybė Lotynų Amerikoje, turinti apie 12 milijonų gyvnetojų. Garsėja tuo, kad tenai auga lamos, kurias ne visi mėgsta.

Formaliai, kaip ir visos kitos Lotynų Amerikos šalys, Bolivija yra labai katalikiška, nes Katalikų bažnyčia čia atėjo kartu su kolonizacija. Tačiau nors ir katalikiška, Bolivija vis dar pilna vietinių pagoniškų papročių, įskaint ir kažkokius gana kruvinus, matyt paveldėtus iš kažkokių senovinių indėniškų civilizacijų. Tai per šventes Bolivijos gyventojai skerdžia lamas ant kažkokių aukurų, nes taip jas aukoja kažkokiai Žemės deivei, vardu Pačamama (Pachamama). Šitie aukojimai boliviečių galvose kažkaip be problemų susiderina su katalikišku pamaldumu ir vaikščiojimu į bažnyčią.

Kadaise Bolivija pagarsėjo tuo, kad su Paragvajumi įsivėlė į tarpusavio karą, kuris prasidėjo per pašto ženklus. Gi istorija paprasta: dar XXa. pradžioje dalis tų teritorijų, kur šios šalys buvo, buvo tiesiog visiškai negyvenamos ir neištirtos. Ir viena iš tų teritorijų buvo toksai Čako regionas (Chaco).

Tai štai, prasidėjo nuo to, kad daug mažesnis Paragvajus pradėjo leisti pašto ženklus, kuriuose vis vaizdavo žemėlapius, kuriuose vis didesnes teritorijas atsiriekinėjo iš Bolivijos. O Bolivija irgi pradėjo leisti pašto ženklus, kur tas teritorijas sau priskridinėjo. Galų gale nuo pašto ženklų šalys perėjo prie ginklų ir taip įvyko kruviniausias XXa. karas per visą Pietų Ameriką, kurio metu žuvo maždaug 100 tūkstančių žmonių.

Kad ir kaip bebūtų keista, keleriopai mažesnis Paragvajus sumušė Boliviją ir užsiėmė apie du trečdalius Čako regiono. O vienas iš karo didvyrių, toksai Alfredo Stroessner vėliau užsigrobė valdžią Paragvajuje ir pagarsėjo, kaip vienas iš šūdiniausių visų laikų Žemės diktatorių.