Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 27

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 27" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 27 - tai mėnesio Sausio diena, kuri yra žymima skaičiumi 27. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Sausio 27 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 26 ir prieš Sausio 28 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1880 metais toksai Thomas Edison užpatentavo elektros lemputę, tai iki šiol dar tos lemputės pasitaiko, nors ES jas ir uždraudė, kad elektros taip nevartotų, nes labai neefektyvios buvo, nors ir labai graži buvo jų šviesa, geresnė nei dabartinių.
  • 1822 metais Graikija paskelbė nepriklausomybę nuo Turkijos, tiksliau gi nuo Osmanų Imperijos, nes išties tai jokia Turkija anais laikais dar neegzistavo.
  • 1918 metais Suomijoje prasidėjo pilietinis karas, nes raudonieji nutarė užgrobti valdžią. Per karą žuvo keli tūkstančiai lasivės siekusių suomių, o komunistai buvo sutriuškinti, daugiau kaip 10 tūkstančių jų buvo sunaikinta, daugelis buvo ir tiesiog sušaudyta už tai, kad užsiimdinėjo komunizmu. Būtent tokio komunistų išnaikinimo dėka vėliau Suomija buvo labai vieningai nusistačiusi priešintis sovietų agresisjai - paprasčiausiai nebuvo visokių išdavikų, pasiryžusių tarnauti Rusijos valdžiai.
  • 1920 metais Kaune buvo įsteigti Aukštieji kursai, kurių pagrindu paskui atsirado Lietuvos universitetas
  • 1948 metais JAV buvo imti pardavinėti magnetofonai - taip tenai prasidėjo ir piratavimas, o tuo pačiu - ėmė vis labiau plisti muzika, nepriklausoma nuo leidybinių firmų. Gana greitai būtent dėl to ėmė staigiai didėti atlikėjų atlyginimai, kurie iki tol buvo nesuvokiamai maži. Per porą dešimtmečių magnetofonai sukėlė tikrą viso pasaulio muzikos revoliuciją.
  • 1967 metais JAV, SSRS ir Jungtinė Karalystė pasirašė sutartį dėl išorinio kosmoso, pagal kurią buvo uždrausta dislokuoti branduolinius ginklus kosminėje erdvėje, o Mėnulio ir kitų dangaus kūnų naudojimas buvo apribotas tiktai taikiais tikslais.
  • 1973 metais oficialiai buvo užbaigtas Vietnamo karas, nors išties tai jis dar tuo metu neužsibaigė, nes tęsėsi dar keletą metų, ir Vietnamas dar gana ilgai buvo aršaus karo zona.
  • 1994 metais Lietuva ėmė bendradarbiauti su NATO, o Algirdas Brazauskas pasirašė "Partnerystė vardan taikos" sutartį su NATO. Taip ir prasidėjo tuomet dar sunkiai įmanomu atrodęs Lietuvos stojimas į NATO.
  • 2003 galų gale nustojo egzistuoti paskutinė europinė imperija (jei neskaitysim Rusijos) - Jugoslavija pasibaigė, nes vietoje jos teliko Serbijos ir Juodkalnijos konfederacija.


Dar apie Sausio 27

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 27: