Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugpjūčio 27

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugpjūčio 27" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugpjūčio 27 - tai mėnesio Rugpjūčio diena, kuri yra žymima skaičiumi 27. Tasai skaičius yra iš dviejų skaitmenų, taip kad jau ne skaitmuo, o skaičius.

Rugpjūčio 27 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugpjūčio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugpjūčio 26 ir prieš Rugpjūčio 28 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1883 metais šitą dieną buvo patsai Krakatau išsiveržimo didysis sprogimas, kuris buvo maždaug kaip 200 megatonų branduolinė bomba, kitaip tariant, 4 kartus stipresnis netgi už caro bombą. Išsiveržimas visa galia prasidėjo dar rugpjūčio 26, bet rugpjūčio 27 kai trinktelėjo, tai išsprogdino ausų būgnelius jūrininkams, buvusiems už kelių šimtų kilometrų, o už 5000 kilometrų esančiame Mauricijuje kilo panika, nes gyventojai pagalvojo, kad juos iš jūros apšaudo kažkokie laivai.
  • 1916 metais visų nudrengta Rumunija paskelbė karą Austrijai-Vengrijai, taip įsiveldama į I Pasaulinį karą.
  • 1991 metais visa Europos Sąjunga pripažino Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybę.
  • Ir tais pačiais metais tą pačią dieną Moldavija irgi paskelbė nepriklausomybę nuo SSRS.
  • 2003 metais šią dieną Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono narai-išminuotojai paskelbė, kad Glūko ežere surado iki 500 I Pasaulinio karo artilerijos sviedinių, gamintų Vokietijoje, pagrindinai 77mm ir 105mm kalibrų. Pirmieji radiniai surasti dar rugpjūčio 25, tačiau paieškos tęsėsi ir vėliau - iki rugsėjo 25 dienos buvo surasta ir sunaikinta 1062 vienetai sviedinių. Tai visų laikų Lietuvos rekordas.
  • 2009 metais, 13 val. Vilniaus Sereikiškių parke pirmą kartą šurmuliavo „Šeimų kūrybos mugė”, kurioje savo talentus rodė šeimos iš visų Lietuvos kampelių. Iš Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos atvykusios šeimos pamokės kitus tiek kūrybos paslapčių, tiek ir buitiškesnių dalykų. Juk smalsu buvo sužinoti, kaip šeimos biudžetą tvarko suvalkiečiai?
  • 2011 metais JAV dėl uragano Irena jau buvo atšaukta apie 7 tūkstančiai skrydžių.
  • 2011 metais Kinija Lady Gagos dainas įtraukė į juodąjį sąrašą.


Dar apie Rugpjūčio 27

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 27 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: