Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Burtai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Burtai - tai tada, kai kas nors nesupranta, kaip dalykai veikia, todėl ir galvoja, kad čia kažkokia magija ir mistika, nors išties viskas natūralu ir mokslu paaiškinama. O jeigu mokslas paaiškinti to negali - tai arba išties neveikia, arba kažkoks akių dūmimas, šarlatanizmas beigi visokios iliuzijos.

Senų seniausiai dar Raganų kūjis buvo parašytas, kuris demaskavo burtus arba aiškino, kad čia kažkokios neaiškios materijos ir jėgos, nuodai ir panašiai viskas. Tai visokias raganas, kurios tuos burtus daro, pvz., pripildamos kokiam nors kaimynui į maistą nuodingo nuoviro - tai visai ne magija, o tiesiog banalus nusikaltimas. Tai tuo kartu knygą rašę inkvizitoriai vienareikšmiškai ir aiškiai sakė - jokių burtų nėra, jie tiktai išsigalvojimas ir žmonių mulkinimas su tikslu tuos žmones kaip nors apgauti, išvilioti pinigus ar dar ką nors jiems padaryti.

Už tai nuo seno inkvizicija ir bausdavo už burtus visaip. Bet dabar gi dažniau už tuos burtus nubaudžia teisėsauga, pritaikydama kokį nors straipsnį iš BKsukčiavimą.

Tiesa, kai kurie, netgi nepasaint mokslo pažangos, vis dar visokiais burtais tiki - taip ir atsiranda kokia nors homeopatija, urinoterapija, ajurvedinė medicina beigi kitos blėnys.

Gi vėlgi, grįžtant prie mokslo ir žinių, tai tie mokslininkai ką daro, tai irgi kaip nors kitaip, kaip burtais pavadinti sunku, nes niekas jų suprasti negali, o ir jie patys savęs kartais irgi nesupranta. Tai štai tokia ta mokslo šviesa - apšviečianti planetą savo spinduliais ir nešanti visokį gėrį.