Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liepos 27

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Liepos 27" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Liepos 27 - tai mėnesio Liepos diena, kuri yra žymima skaičiumi 27. Tasai skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Liepos 27 diena dažniausiai būna kartą per metus, Liepos mėnesį. Ji dažniausiai būna po Liepos 26 ir prieš Liepos 28 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1320 metais Lietuva sumušė kryžiuočius Medininkų mūšyje
 • 1586 toksai keliautojas Walter Raleigh atvežė į Jungtinę Karalystę ne ką kitą, o tabaką, tai paskui tas labai išplito po visą pasaulį.
 • 1794 metais Prancūzijos revoliucija paduso, o jos vadas Maksimilijanas Robespjeras buvo nuverstas, įvardintas tironu, o paskui, kitą dieną, jau Liepos 28 - ir nukirsdintas, naudojant gilijotiną, o visa tai - už tai, kad organizavo 17 tūkstančių revoliucijos priešų nužudymą.
 • 1866 metais buvo baigtas tiesti pirmas transatlantinis telegrafo kabelis, nuo to laiko sujungęs Europą (tiksliau, Didžiąją Britaniją) ir JAV. Iki tol visos žinios tarp žemynų keliaudavo laivais, t.y., savaites laiko. O nuo tol - pasidarė akimirksniu.
 • 1890 metais šią dieną Vincentas van Gogas kažkokio proto aptemimo metu nutarė nusižudyti, ir iš kažkur išsitraukęs 7mm Lefaucheux à broche modelio revolverį, šovė sau į krūtinę. Kulka atšoko nuo šonkaulių ir vidaus organų nepažeidė, taigi, tapytojas tada nuėjo namo į kažkokį kaimą, kuriame tada gyveno, tada nutarė, kad labai skauda ir kreipėsi į daktarus. Deja, daktarai tame kaime neturėjo chirurgo, tai tik gydė kompresais kažkokiais, dar kitą dieną jau Van Gogas pasijuto geriau, o dar po kiek laiko ėmė ir numirė nuo ūmios infekcijos, sepsio, verkdamas iš beviltiškumo. Taip viskas ir baigėsi jam.
 • 1921 metais buvo atrastas insulinas, o tiksliau - kažkokie kanadiečių mokslininkai įrodė, kad tasai reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Dar po kelių metų Lietuvoje buvo atidarytas moderniausias ir didžiausias pasaulyje insulino fabrikas, o mūsų šalis tapo didžiausia to vaisto eksportuotoja.
 • 1949 metais pirmą skrydį nuskrido de Havilland Comet lėktuvas, tapęs pirmu pasaulyje reaktyviniu laineriu. Tai ir dabartiniai lėktuvai pakankamai į tą panašūs.
 • 1953 metais šią dieną buvo pasirašytos paliaubos tarp JAV, Kinijos ir Šiaurės Korėjos, kad jau baigsis Korėjos karas. Pietų Korėja to susitarimo tuo sykiu nepasirašė, bet visgi oficialiai pasižadėjo laikytis, tai ir laikėsi. O tuo tarpu Šiaurės Korėja paskelbė, kad laimėjo karą ir nuo to laiko šią dieną švenčia kaip didžiojo Korėjos liaudies tėvynės išsivadavimo karo pergalės dieną.
 • 1955 metais Prancūzija, Didžioji Britanija, JAV, SSRS ir austrų vyriausybė pasirašė sutartį dėl Austrijos valstybės atkūrimo. Pagal sutartį Austrijai buvo uždrausta jungtis į bet kokias sąjungas su Vokietija, o taip pat uždrausti naciai bei fašistai. O dar kitą dieną, austrai, labai besidžiaugdami, paskelbė neutralitetą, kad su niekuo nekariaus.
 • 1974 metais JAV Kongreso teisės komitetas pabalsavo, kad reikia pradėti impyčmentą Ričardui Niksonui
 • 1990 metais subyrėjus SSRS, ir Baltarusija nutarė pasiskelbti nepriklausomybę. Dar po 6 metų Lukašenka surengė referendumą ir pakeitė Baltarusijos nepriklausomybės datą į ne tai birželio 3, ne tai liepos 3, kai buvo kažkoks Baltarusijos išvadavimas nuo nacių ar tai kažkas panašiai neaiškaus. Tai nuo to laiko Baltarusija netgi neturi normalios nepriklausomybės šventės.
 • 1994 metais Indija uždraudė testus ir tyrimus, leidžiančius nustatyti būsimo kūdikio lytį. Tai buvo padaryta dėl to, kad daugelyje rajonų vietiniai gyventojai pasitikrindavo vaisiaus lytį, ir aptikę, kad bus mergaitė, darydavo abortus. Rezultate, kai kuriuose kaimuose apie 80-90% gimusių vaikų būdavo berniukai. Daugelyje vietų nelegaliai tokie testai daromi iki šiol, o valdžia tokias vietas identifikuoja pagal tai, kad mergaičių gimsta daug mažiau, nei berniukų.
 • 2009 metais kažkam buvo labai labai sunku...
 • 2012 metais ant viso svieto ir Lietuvėlės vyko dviratininkų akcija "Kritinė masė", kuomet jie važinėjo po gatves ir užkimšdavo eismą.
 • 2013 metais Vilniuje šurmuliavo pedagogųgėjų ir Liberalų sąjūdžio paradas bei tautininkų karnavalas, astrologai pranešė apie tai, kad galįs pasikartoti Aleksoto mūšis ar dar koksai neramumas. Tuo tarpu policija sugavo kelis protestų dalyvius ir kažkur uždarė, tarpu šiųjų politikos garsios žvaigždės - Tomas Bikelis, Petras Gražulis irgi Vytautas Šustauskas.


Dar apie Liepos 27

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Liepos 27: