Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Birželio 3

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Birželio 3" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Birželio 3 - tai mėnesio Birželio diena, kuri yra žymima skaičiumi 3. Šitas skaičius yra dviženklis[reikalingas šaltinis].

Birželio 3 diena dažniausiai būna kartą per metus, Birželio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Birželio 2 ir prieš Birželio 4 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1839 metais koksai tai Kinijos valdininkas Lin Tse-hsü nusprendė sunaikinti 1,2 milijono kilogramų opijaus, konfiskuoto iš Britanijos prekeivių. Tai už tai Didžioji Britanija paskelbė Kinijai pirmą Opijaus karą ir išdaužė, kad daugiau nekonfiskuotų. Nes opijus ir bendrai narkotikai buvo labai geras biznis.
 • 1938 metais III Reichas savo Reichstago sprendimu uždraudė degeneratyvinį meną ir nusprendė jį panaikinti, kad daugiau nebeliktų.
 • 1940 metais šią dieną Vokietija ėmė iš lėktuvų mėtyti bombas ant Paryžiaus.
 • 1944 metais šią dieną naciai sudegino Pirčiupius. Visi kaimo gyventojai buvo suvaryti į kelis pastatus, užrakinti, tada pastatai apipilti benzinu ir padegti. Žmonės sudegė gyvi.
 • 1946 metais Vengrija išleido didžiausio nominalo pinigus pasaulyje, nes SSRS pastatytų komunistų tikslingai sukelta hiperinfliacija viršijo visus įmanomus rekordus. Taigi, šią dieną buvo išleisti milijardo milengų banknotus. Milengas - tai buvo milijonas pengų, o pengas - tai buvo tasai vengriškas pinigas. Tiesa, greitai ir šie nominalai pasidarė nerimti, nes atsirado ir dar didesnės sumos, o tada ir B.-pengas, kuris reiškė milijardą pengų, o paskui ir dar didesni pinigai. Tai galų gale, kai hiperinfliacija baigėsi ir Vengrija įvedė forintą, tai 400 oktilijonų pengų atitiko tą vieną forintą. Nežinom, kiek tai milijardų ar trilijonų būtų, bet matyt daug milijardų ar trilijonų, o gal ir kvadrilijonų milijonų milijardų, čia patys nežinom, labai daug. Tai Vengrijos rekordų iki šiol niekas nesumušė, netgi Zimbabvė.
 • 1959 metais Singapūras priėmė savo konstituciją ir gavo savivaldą. Paskui jis bandė prisijungti prie Malaizijos, bet vos po kelių metų išstojo ir toliau jau pats tvarkėsi. Tai galų gale gavosi taip, kad Singapūras liko turtingas, o Malaizija ne. O dar, Singapūre negalima šiukšlinti ir spjaudyti ant žemės, nes už tai gali ir pasodinti, ir dar lazdų duoti. O už narkotikus tai išvis gali baigtis blogiau, nei dar kur nors.
 • 1973 metais kažkur Prancūzijoje nukrito sovietinis keleivinis viršgarsinis lėktuvas Tu-144, tai po to jau Vakaruose jis nebeskraidė, o ir SSRS viduje irgi nelabai buvo naudojamas.
 • 1988 metais šią dieną Lietuvos Mokslų Akademijoje buvo suburta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio pati pradžiausia pradžia - Sąjūdžio iniciatyvinė grupė. Grupėje buvo 35 nariai. Kai kurie iš jų, kaip vėliau paaiškėjo, buvo KGB agentai, kai kurie - taip ir nepaaiškėjo, bet nepaisant jokių KGB norų viskas baigėsi tuo, kad Sąjūdis laimėjo ir Lietuva atgavo laisvę.
 • 1989 metais šią dieną Kinija pasiuntė kariuomenę į Tiananmenio aikštę. Tai paskui įvyko žudynės, po kurių visas pasaulis suprato, kad Kinija nėra demokratiška, o tiktai vaizduoja demokratiją, ir vaizduoja tik tol, kol nori. O paskui - žudo žmones masiškai.
 • 2006 metais Juodkalnija paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos, kuri vis dar vaizdavo, kad ji yra Jugoslavija. Tai vat daugiau nuo šios dienos jau nebevaizdavo.
 • 2009 metais Valstybės kontrolė nustatė, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tinkamai nekontroliuoja apygardų ir apylinkių rinkimų komisijų pirmininkų finansinės veiklos, nes trūksta teisinio šių santykių reglamentavimo.


Dar apie Birželio 3

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Birželio 3: