Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lapkričio 3

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 3" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 3 - tai mėnesio Lapkričio diena, kuri yra žymima skaičiumi 3. Tasai skaičius yra iš vieno skaitmens, todėl čia nėra tikras skaičius, o tiktai skaitmuo.

Lapkričio 3 diena dažniausiai būna kartą per metus, Lapkričio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 2 ir prieš Lapkričio 4 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1838 metais imtas leisti The Times of India - didžiausias anglų kalba leidžiamas laikraštis pasaulyje, nemažą laiko tarpą buvęs didžiausiu laikraščiu išvis visoje planetoje. Taip, būtent šitas laikraštis yra tasai, kuris numeris 1.
 • 1888 šią dieną Džekas Skerdikas nužudė paskutinę auką Londone. Tiesa, paskui buvo įtariama, kad jis persikėlė kažkur į Ameriką ir žudynes jau pratęsė tenai.
 • 1903 metais paskelbta Panamos nepriklausomybė nuo Kolumbijos. Viskas gavosi dėl to, kad Kolumbija tempė su Panamos kanalo statybų pradžia, o JAV norėjo to kanalo kuo greičiau, o tada atsirado kažkokie dar vietiniai, kurie norėjo kuo daugiau pinigų, visi visko nepasidalino, tai vietiniai ėmė ir atsiskyrė taip, kad gautųsi jiems patogi valstybė kaip tik pagal teritoriją, kur eis kanalas, kad galėtų iš to kanalo pasipinigauti.
 • 1906 metais kažkur Berlyne vykusioje pasaulin4je radijo ir telegrafo konferencijoje buvo sutarta dėl visam pasauliu bendro SOS signalo
 • 1907 metais skrido pirmas pasaulyje sraigtasparnis, kažkur Prancūzijoje
 • 1911 metais imti gaminti Chevrolet automobiliai, kurie tiesiogiai konkuravo su legendiniu Ford T
 • 1918 metais Austrija-Vengrija pasirašė taiką su Antante, taip pasitraukdama iš karo ir subyrėdama gabalais. Paskui vietoje jos atsirado krūva valstybių, o pati Austrija paaiškėjo besanti tiesiog maža šūdų valstybėle.
 • 1932 metais Graikijos ministru pirmininku tapo kažkoksai Panagis Tsaldaris (Παναγιώτης (Παναγής) Τσαλδάρης), kuris būtų mums visiškai neįdomus, bet tiesiog jo vardas ir pavardė labai juokingi. Panagis. Panagis Tsaldaris. Nu patys pagalvokit, nu.
 • 1944 metais Japonija ėmė naudoti superginklą - oro balionus su bombomis, kuriuos pavėjui leido į JAV pusę. Nors per karą buvo paleista daug tūkstančų tokių balionų, niekas nei nepastebėjo, kad jie buvo leidžiami. Superginklas nesuveikė.
 • 1954 metais pasirodė legendinis japonų filmas apie Godzilą.
 • 1957 savo kosmoso programoje SSRS paleido į kosmosą šunį, vardu Laika. Tą pačią dieną kosminis aparatas, kuriame buvo Laika, grįžo į atmosferą ir jame buvęs šuo sudegė gyvas. Sovietai nei neplanavo išsaugoti to šuns gyvybės. Iki pat 2002 metų Laikos skrydžio duomenys buvo įslaptinti ir SSRS, o paskui Rusija skelbė, kad šuo žuvo nuo deguonies trūkumo ar kad jam buvo padaryta eutanazija. Paaiškėjo, kad šuo žuvo nuo perkaitmo (t.y., sudegė gyvas), o jo agonija galėjo trukti netgi 2-3 valandas.
 • 1970 metais atidaryta auto magistralė tarp Vilniaus ir Kauno. Viskas buvo pateikta kaip ypatingas pasaulinis pasiekimas, nors tokios magistralės anais laikais Vakaruose jau buvo ne tik kad įprastos, bet tiesiog jau ir per mažos. Tiesiog SSRS buvo tiek mažai mašinų, kad niekas apie tai nesusimąstė.
 • 1971 metais Didžioji Britanija atrado ir aneksavo legendinę Rockall salą, į kurią taip pat pretendavo ir Danija, Islandija, Airija ir, galimai, dar kas nors.
 • 1978 metais šią dieną nepriklausomybę gavo Dominika
 • 1986 prasidėjo labai pagarsėjęs Irangeitas, kai kažkoks Libano laikraštis "Ash-Shiraa" paskelbė medžiagą apie tai, kad JAV slapta parduoda ginklus Iranui, nes nori užsitikrinti paleidimą 7 įkaitų, kuriuos proiraniški arabai laiko įkaitais kažkur tame pat Libane. Iranas tuo metu kariavo Irano-Irako karą ir visas pasaulis jam buvo paskelbęs sankcijas bei ginklų embargą.


Dar apie Lapkričio 3

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 3: