Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Thompson shell

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Thompson shell - toksai pats pirmas šelas iš visų, kurie buvo UNIX sistemose. Būdavo pasiekiamas kaip /bin/sh, tačiau dar 1979 galutinai visose UNIX pakeistas į Bourne shell, nes pastarasis galėjo viską tą patį, tačiau kartu dar ir belenkiek kartų daugiau.

Thompson shell atsirado pačiose ankstyviausiose UNIX versijose, kaip paprastas Ken Thompson parašytas komandų paleidėjas. Visas jo tikslas tebuvo surasti kokią nors programą, kurią jam parašai tekstu ir tą programą paleisti. Tačiau kadangi Ken Thompson buvo aiškus hakeris, tai jis tuo neapsiribojo - paleisdamas programas, pastebėjo, kad dažniausiai tenka atlikti labai tipiškus veiksmus su jomis, pvz., išsaugoti išvedamą tekstą kokiame nors faile ar kokį nors failą perduoti programai.

Taigi, kaip haką, Ken Thompson sukūrė paipus - tokias pagrindinai vieno simbolio komandas, kurios leidžia nukreipinėti duomenis tarp visokių programų ir failų.

Štai šitas įrankis tapo visų UNIX shell esminiu elementu. Kai vėliau atsirado Bourne shell, pastarasis irgi pilnai implementavo tuos paipus, kaip ir Thompson shell.