Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lapkričio 4

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Lapkričio 4" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Lapkričio 4 - tai mėnesio Lapkričio diena, kuri yra žymima skaičiumi 4. Tasai skaičius yra iš vieno skaitmens, todėl čia nėra tikras skaičius, o tiktai skaitmuo.

Lapkričio 4 diena dažniausiai būna kartą per metus, Lapkričio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Lapkričio 3 ir prieš Lapkričio 5 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

  • 1847 kažkoks škotų daktaras atrado, kad chloroformas yra geresnis migdantis junginys, nei koksai eteris, taip kad gydytojai gavo naują ir efektyvų įrankį narkozei. Tiesa, paskui paaiškėjo, kad dauguma žmonių po tokios chloroformo narkozės patiria visokias plaučių problemas, o ilgalaikė narkozė chloroformu išvis dažnai baigiasi plaučių uždegimais ir numirimais, nes tas chloroformas, pasirodo, skyla, išskirdamas fosgeną. Pastovėjusiame chloroforme to fosgeno irgi būna pilna.
  • 1890 metais Londone atidarytas pirmas pasaulyje metro. Tiesa, pradžioje tame Londono metro traukinius bandė su įprastais garvežiais, tai jei kas pabandydavo važiuoti taip, tai likdavo juodas kaip juodaodis. Problemos išsisprendė tik po to, kai metro traukiniai pasidarė elektriniai, nes elektra dūmų neskleidžia.
  • 1946 metais sukurta UNESCO, kuri pradžioje rūpinosi pasaulio kultūra, bet einant metams, po truputį vis labiau biurokratėjo
  • 1956 metais šią dieną SSRS karinės pajėgos įsiveržė į sukilusią Vengriją, kur žmonės, neapsikentę komunistų, juos buvo išvarę. Po gana neilgų, bet žiaurių susidorojimų su beginkliais civiliais, sovietų remiami komunistai vėl įvedė Vengrijoje komunizmą, kuriam vadovavo toksai Janošas Kadaras, pasižymėjęs begale makiaveliškų intrigų.
  • 1979 metais gauja Irano revoliucinių islamistinių studentų užgrobė JAV pasiuntinybę ir paėmė įkaitais bene 90 žmonių, kuriuos paskui ilgai laikė kalėjimuose. Tai šitaip Iranas susigadino santykius su visu pasauliu, o ir dabar vis dar laikomas didele šūdų valstybe.
  • 1980 metais JAV prezidentu tapo toksai Ronald Reagan, kuris ėmėsi labai rimtų veiksmų, kad SSRS paskui maža nepasirodė - visų pirma, numušė naftos kainas, dėl ko sovietai prarado pajamas ir negalėjo tiek ginklų gamintis, o antra - padarė Žvaigždžių karus, į kuriuos sovietai savo pinigus sukišo. Žodžiu, jau ir taip merdinti SSRS per kelerius metus pasijuto tokioje krizėje, kad paskui jau teliko Perestrojka, o galų gale - ir subyrėjimas.
  • 1988 metais Vilniuje, o jei tiksliau - tai gal greičiau Naujojoje Vilnioje susikūrė judėjimas "Socialistinis judėjimas už persitvarkymą Lietuvoje "Vienybė"", labiau žinomas kaip Jedinstvo. Dabartiniais laikais tokius judėjmus ir jų veikėjus žmonės vadina vatnikais beigi koloradais.
  • Šią dieną 2018 metais Pipedijoje jau buvo 7866 straipsniai...


Dar apie Lapkričio 4

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Lapkričio 4: