Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 4

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 4" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 4 - tai mėnesio Sausio[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 4. Tasai skaičius yra iš vieno skaitmens, todėl čia nėra tikras skaičius, o tiktai skaitmuo.

Sausio 4 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 3 ir prieš Sausio 5 dieną[reikalingas šaltinis].

O štai kas įvyko šią dieną: Štai kokie įvykiai vyko prieš daugelį metų:

 • 1493 metais Rusijos kunigaikštis Ivanas III paskelbė karą Lietuvai
 • 1854 metais toksai William McDonald atrado Makdonaldo salas. Kaip bebūtų keista, šios salos nieko bendro neturi su MacDonalds.
 • 1948 metais nepriklausoma valstybe tapo Birma
 • 1951 metais Šiaurės Korėjos ir Komunistinės Kinijos kariuomenė užėmė Pietų Korėjos sostinę Seulą. Tai jau buvo antras toksai užėmimas, bet ir antrą sykį vėliau tos komunistų pajėgos buvo išvytos.
 • 1957 metais šią dieną yra žinomas pirmas Vilniuje veikusio kompartijos vykdomojo komiteto dokumetas, parašytas ne rusų kalba, o lietuviškai. Iki tol lietuvių kalba išvis buvo nenaudojama, nors viešai kompartija vis skelbė apie tautų lygybę, brolybę, liatuvių liaudies puoselėjimą ir panašiai. Net ir po to, iki pat sovietmečio galo dokumentai būdavo rašomi dviem kalbom, būtinai ir rusų kalba. Realiai Lietuvoje visą sovietmetį vyko didžiulė lietuvių diskriminacija.
 • 1958 metais nukrito pirmas pasaulyje dirbtinis žemės palydovas "Sputnik-1". Keliais mėnesiais anksčiau, 1957 metų spalio 4 dieną, SSRS tą palydovą iškėlė į kosmosą, panaudoję perdirbtą tarpžemyninę raketą, skirtą branduoliniam ginklui nešti. Palydovas buvo primityvus, bet kelias pirmas savaites skraidė aplink Žemę, pypsėdamas savo siųstuvu, kurio signalus priimti galėjo nemažai radijo mėgėjų iš visos planetos.
 • 1970 metais The Beatles paskutinį kartą bendrai dirbo studijoje, įrašinėdami savo paskutinį albumą - "Let It Be". Tuo metu jau grupė buvo susitaikiusi, kad iširs, nes visus buvo išprotėjusi žaba, vardu Yoko Ono, kuri ateidavo į studiją, rėkdavo, klykdavo, keldavo skandalus ir reikalaudavo, kad jos klykimus ir rėkimus bitlai įtrauktų į dainas. Šitą žabą atsivesdavo John Lennon, nes dėl nesuprantamų priežasčių jis ją buvo mirtinai įsikliopinęs ir visur ją kišo kaip baisų talentą (nors jinai išvis į jokią natą nesugebėdavo netgi randomu pataikyti). Po kažkiek ultimatumų ir tiesiog atsisakymų būti vienoje patalpoje su ja, galų gale bitlai subyrėjo.
 • 1995 metais pradėtos leisti Verslo žinios. Daugelį Lietuvos gyventojų nustebino, kad laikraštis spausdinamas ant ružavo popieriaus.
 • 1998 metais, suskaičiavus rinkėjų balsus, paaiškėjo, kad Lietuvos prezidentu išrinktas Valdas Adamkus
 • 2003 metais, suskaičiavus rinkėjų balsus, paaiškėjo, kad šįsyk prezidentu išrinktas Rolandas Paksas
 • 2010 metais Dubajuje oficialai atidarytas aukščiausias pasaulyje dangoraižis - Burj Khalifa. Šio pastato aukštis - 828 metrai, o jei skaičiuojant ir su antena, esančia ant jo viršaus - tai 830 metrų. Šitas pastatas neturi jokios prasmės, išskyrus tai, kad yra aukščiausias pasaulyje.
 • 2010 metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje skelbia jau trečiąjį Nacionalinį atsakingo verslo apdovanojimą.


Dar apie Sausio 4

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 4: