Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sausio 5

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Sausio 5" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Sausio 5 - tai mėnesio Sausio[reikalingas šaltinis] diena, kuri yra žymima skaičiumi 5. Tasai skaičius yra iš vieno skaitmens, todėl čia nėra tikras skaičius, o tiktai skaitmuo.

Sausio 5 diena dažniausiai būna kartą per metus, Sausio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Sausio 4 ir prieš Sausio 6 dieną[reikalingas šaltinis].

O štai kas įvyko šią dieną: Rytoj Sausio 6, ateis Trys Karaliai. Ruoškitės juos sutikti.

Štai kas įvyko šiandien prieš daugelį metų:

  • 1895 metais toksai karininkas Alfred Dreyfus Prancūzijoje buvo nuteistas už išdavystę ir pasiųstas ilgiems metams kalėti už grotų. Kiek vėliau paaiškėjo, kad visa tai buvo neteisingi teismo sprendimai, paremti falsifikuotais įkalčiais, tai paskui buvo dideli skandalai, vėliau dar žinomi, kaip Dreifuso byla ar Dreifuso afera.
  • 1912 metais Vladimiras Leninas per Rusijos socialdemokratų suvažiavimą atskilo nuo partijos ir sudarė bolševikų partiją, kuri, skirtingai nuo kitų krypčių, reikalavo kruvinos revoliucijos ir teroro. Vėliau šita atskilusi bolševikų partija užgrobė valdžią Rusijoje ir sukūrė blogio imperiją - SSRS.
  • 1914 metais Ford kompanija paskelbė, kad visi darbininkai jos gamyklose dirbs 8 valandų darbo dieną, o ne 9-10 valandų, kaip iki tol. Nors šitai buvo paskelbta, kaip labai geras elgesys su darbininkais, realiai viskas buvo paprasčiau: Ford vadovai išsiaiškino, kad visokie sudėtingi pamainų skaičiavimai su visokiais sudėtingais laiko poslinkiais sukuria daug daugiau problemų, nei kad darbininkai sugeba darbo padaryti. Vienintelis prasmingas būdas dirbti buvo dalinti 24 valandų parą į tris lygias pamainas po 8 valandas. Supaprastėjus darbo valdymui, realus vieno darbininko darbo našumas dar ir išaugo, lyginant su 9 valandų darbo diena.
  • 1919 metais Vokietijoje buvo įsteigta tokia Vokietijos darbininkų partija, kuri kiek vėliau pakeitė pavadinimą ir tapo NSDAP. O pradžioje atrodė gana nekaltai, darbininkais rūpinosi.
  • 1919 metais Raudonoji armija užgrobė Vilnių. Čia viską užsigrobę, jie pradėjo kurti Litbelą - tokią pseudovalstybęLietuvos ir Baltarusijos teritorijų. Bet nepavyko jiems, gana greitai teko nešdintis velniop.
  • 1968 metais Čekoslovakijos vadovu tapo toksai sveikesnio proto komunistas, slovakas Alexander Dubček, kuris pradėjo Prahos pavasarį. Vėliau šitą laisvės judėjimą SSRS sunaikino, įsiveržę į Čekosolvakiją ir nuvertę valdžią.
  • 1977 metais disidentai iš Maskvos Helsinkio grupės pradėjo slaptą tyrimą apie sovietinę baudžiamąją psichiatriją - grubius valstybinius piktnaudžiavimus psichiatrija, naikinant, kankinant ir šalinant iš visuomenės visus, kas nepritaria sovietiniam režimui. Helsinkio grupės nariai sudarė specialią komisiją, kuri apklausnėjo disidentus ir rinko medžiagą apie tai, kas vyksta. Greitai KGB sužinojo apie tyrimą ir didesnę dalį komisijos narių sukišo į durnynus, pagrindinai į Serbskio institutą ir panašias vietas.
  • 2005 metais atrasta nauja Saulės sistemos planeta - Eridė, dar žinoma, kaip Eris ir kaip Ksena (Xena). Ji yra kiek mažesnė, nei Plutonas pagal savo išmatavimus, tačiau ketvirtadaliu sunkesnė už Plutoną pagal savo masę. Skirtingai nuo Plutono, Eridė sudaryta iš didelio tankio uolienų. Eridė turi dar ir nuosavą mėnulį, vardu Disnomija.


Dar apie Sausio 5

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Sausio 5: