Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rugsėjo 5

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Rugsėjo 5" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Rugsėjo 5 - tai mėnesio Rugsėjo diena, kuri yra žymima skaičiumi 5. Tasai skaičius yra iš vieno skaitmens, todėl čia nėra tikras skaičius, o tiktai skaitmuo.

Rugsėjo 5 diena dažniausiai būna kartą per metus, Rugsėjo mėnesį. Ji dažniausiai būna po Rugsėjo 4 ir prieš Rugsėjo 6 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

God save the Queen!
  • 1793 metais šią dieną Prancūzijos protokomunistai, pradėjo Terorą, kurio metu buvo giljotinuojami ir žudomi visi, kas papuola, o visam kam vadovavo anoksai Robespjeras, katras visą tą terorą suko tol, pakol jo paties su giljotina nenukirsdino. Tai tada ir atsirado tokie pavadinimai, kaip "revoliucijos priešas", "liaudies priešas", "Visuomenės Saugumo Komitetas", "Revoliucinis Tribunolas" ir panašūs, vėliau visokiais nežymiai iškreiptais pavidalais dar ir kitur pasirodę - pvz., 1984, o ir reale, pvz., kaip Valstybės Saugumo Komitetas.
  • 1839 metais Didžioji Britanija pradėjo prieš Kiniją karą dėl to, kad pastaroji uždraudė britams pardavinėti opijų kinų varguoliams.
  • 1918 metais labai simboliškai atkartodami Prancūzų terorą, jau ir bolševikai pradėjo Raudonąjį Terorą Rusijoje - prisidengdami tokios Fanios Kaplan bandymu nudėti Leniną.
  • 2022 metais Rusija paskelbė ultimatumą Europos Sąjungai - arba šioji nutrauks sankcijas, arba nebus atkurtas Nord Stream dujotieko veikimas. Tai aišku, Europa tik žvengt pradėjo iš šitų grasinimų.


Dar apie Rugsėjo 5

Yra ir daugiau mėnesių, kur būna 5 diena. Štai tokių mėnesių dienų sąrašas: