Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liuksemburgas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Labai puošnus ir įspūdingas Liuksemburgo herbas daugeliui išsyk padaro įspūdį. Vienok pati valstybė gali sau tai leisti, nes pinigais aptekusi taip, kad vargu ar kas galėtų lygintis

Liuksemburgas - lyg ir būtų nedidelė valstybėlė, gal netgi būtų tiesiog didelė mikrovalstybė, nes pagal teritoriją - vos kokius 6 kartus didesnė už Vilnių, o pagal gyventojų skaičių - išvis tokia pati, t.y., maždaug 600 tūkstančių žmonių. Bet kažkaip tai pagal įtaką tai visai ne tokia jau ir maža.

Liuksemburgas nuo seno pasižymi labai didele įtaka - nes kažkaip prikaupęs visokių bankų, draudimo institucijų, kažkokių tai holdingų, fondų ir dar belenko, plius kažkokių keistų politinių ryšių, ir todėl yra viena iš įtakingiausių pasaulio valstybių. O ir turtingiausių - irgi.

Oficialiai Liuksemburgas vadinasi Didžioji Liuksemburgo Kunigaikštystė, bet čia ir pamatome, kad tai reiškia visai ne tą, ką reiškė Didžioji Lietuvos Kunigaikštystė. Visgi Liuksemburgas tėra maža valstybėlė, nieko rimto.

Na, dar Liuksemburgas turi 400 žmonių didumo kariuomenę, beigi kažkokią tenai karinę bazę, kurioje bazuojasi didžioji dalis NATO turimų AWACS lėktuvų.

O dar sako, kad kadaise kaip tik nuo Liuksemburgo prasidėjo ir visa Europos Sąjunga, ir NATO, dar tais laikais, kai buvo toksai Beniliuksas - nes šitie, būdami mažais ir kartu nepaprastai įtakingais, nutarė kažkaip visus suorganizuoti taip, kad antrą kartą koks nors Hitleris negalėtų užpulti. Taigi, ir suorganizavo sau viską.

O dar Liuksemburge yra kažkokia senovinė šokių ceremonija, atėjusi dar iš kažkokių Viduramžių, kur maždaug 10 tūkstančių žmonių išeina į gatves, susikabina skarelėmis ir šokinėja, šokinėja, šokinėja aukštyn-žemyn. O maždaug dar 40 tūkstančių kitų tuo tarpu žiūri į tuos šokinėjančius.


Dar žr.