Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 4

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 4" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 4 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 4. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 4 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 3 ir prieš Balandžio 5 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną:

 • 1814 metais Napoleonas pirmą kartą atsisakė sosto. Bet paskui, po kažkiek metų vėl tapo Prancūzijos imperatoriumi.
 • 1863 metais Muravjovas Korikas uždarė visas lietuviškas mokyklas Lietuvoje. Priežastis buvo paprasta - mokyklas, išsimokslinimą ir lietuvių kalbą šitas generalgubernatorius vienareikšmiškai siejo su žmonių pasipriešinimu carinei Lietuvos okupacijai.
 • 1907 metais buvo įkurta Lietuvių mokslo draugija, kurios pirmininku tapo Jonas Basanavičius.
 • 1919 metais šią dieną buvo išrinktas pirmasis Lietuvos prezidentas - tai buvo Antanas Smetona.
 • 1925 metais Adolfo Hitlerio nurodymu kaip specialios NSDAP pajėgos buvo įkurtas toksai Schutzstaffel darinys, plačiau žinomas kaip SS. Formaliai tai buvo nekarinė organizacija, tačiau vėliau atliko ir kariuomenės funkcijas.
 • 1945 metais SSRS kariuomenė išvadavo nuo nacistinės okupacijos Vengriją ir, kaip įprasta SSRS, niekur neišėjo, taip patys tapdami naujais okupantais. Sovietinė Vengrijos okupacija truko daug kartų ilgiau, nei nacistinė.
 • 1949 metais šią dieną buvo įkurta NATO, į kurią įėjo krūva valstybių - Beniliuksas, kitaip tariant Belgija, Nyderlandai ir Liuksemburgas, taip pat kitos Vakarų Europos Sąjungos šalys - Prancūzija ir Jungtinė Karalystė, o taip pat JAV, Kanada, Portugalija, Italija, Norvegija, Danija ir Islandija.
 • 1949 metais šią dieną SSRS buvo nuspręsta slopinti užsienio radijo stotis - nuo šios dienos prasidėjo visuotinis glušylkių statymas, bandant visiškai nuslopinti užsienines radijo programas. Vėliau tokios radijo stotys, kaip Vatikano radijas, Amerikos balsas, Laisvės radijas, Laisvosios Europos radijas ir kitos buvo slopinamos dešimtis metų. Vėliau tokie trumpąsias bangas priimantys radijo imtuvai, kaip VEF tapo tiesiog tylaus pasipriešinimo sovietams simboliu.
 • 1958 metais Judėjimas už branduolinį nusiginklavimą (angl. Campaign for Nuclear Disarmament) pirmą kartą pademonstravo savo simbolį - tokį ratą, kuriame brūkšniais pavaizduota ne tai raketa, ne tai bomba, ne tai neaišku kas. Simbolis vėliau išplito tiek smarkiai, kad ilgainiui išvis tapo bendriniu taikos pasaulyje simboliu. Įdomu tai, kad nors SSRS smarkiai šį judėjimą rėmė, pačios SSRS viduje šis simbolis buvo uždraustas ir visokie pankai vien už šitą simbolį kartais būdavo tampomi po miliciją ar KGB.
 • 1964 metais The Beatles užėmė visas penkias viršutines vietas Bilboard Hot 100 pop muzikos tope. Nei iki tol, nei po to niekam daugiau to nepavyko padaryti. Tai negana to, kad penki gabalai buvo viršuje, visame šimtuke buvo dar 7 kiti bitlų gabalai - iš viso 12 gabalų per visą topą vienu metu.
 • 1968 metais buvo nužudytas Martin Luther King, žymiausias pasaulyje anų laikų visuomenininkas, kovojęs už žmonių lygybę. Jį nužudė kažkoks daug kartų kalėjime sėdėjęs kriminalas - James Earl Ray, kuris buvo dar ir ryškus rasistas. Taigi, šiam tipui kažkaip užplaukė, kad jei Martin Luther King ir toliau taip kalbės savo kalbas, tai rasizmas JAV gali visiškai išnykti ir juodaodžių teisės gali realiai susilyginti su baltaodžių teisėmis. Štai ir nužudė. Bet rezultatas buvo visiškai priešingas, nei tikėjosi žmogžudys: juodaodžių judėjimas už laisves momentaliai išaugo iki nesustabdomos galios, prasidėjo milžiniškos riaušės, o tuos protestus palaikė ir milijonai baltaodžių. Martin Luther King laidotuvėse dalyvavo 300 tūkstančių žmonių - tai irgi parodė, kiek smarkiai visi palaikė judėjimą už žmonių teises. Taigi, labai greitai bet kokios rasizmo apraiškos JAV tapo netoleruojamu dalyku.
 • 1969 metais JAV gydytojas Denton Cooley pirmą kartą žmonijos istorijoje implantavo žmogui dirbtinę širdį. Pacientas su mechanine širdimi išgyveno maždaug pustrečios paros. Tai buvo pirmas toksai bandymas. Nors gerai veikiančios dirbtinės širdies mokslininkai iki šiol dar nesugebėjo sukurti, bet laikini dirbtinės širdies pajungimai šiais laikais daromi dažnai - laikinas širdies atjungimas, dirbtinės širdies pajungimas, o paskui vėl tikros širdies grąžinimas yra vienas iš etapų daugelyje šiuolaikinių širdies operacijų.
 • 1972 metais šią dieną SSRS atsisakė išduoti atvykimo vizą Nobelio premijos komiteto nariams iš Švedijos, kurie šią premiją norėjo įteikti Aleksandrui Solženicinui.
 • 1973 metais buvo atidarytas Pasaulio prekybos centras - 7 pastatų, iš jų - dviejų didžiausių pasaulio dangoraižių kompleksas Niujorke. Kompleksas buvo sunaikintas po kelių dešimtmečių per teroristines 2001 metų rugsėjo 11 atakas, kurias surengė Al Qaeda.
 • 1975 metais Bill Gates ir Paul Allen sukūrė kompaniją Microsoft. Anuos laikus dabar dengia daug kažkokių neiaškių istorijų, paslapčių, nutylėjimų ir gandų, ypač apie tai, kodėl ir kaip pasitraukė Paul Allen.
 • 1975 metais įvyko Žaslių katastrofa - tai buvo daugiausiai aukų nusinešusi geležinkelio avarija Lietuvos istorijoje - perpildytas, prieš Velykas pas gimines važiuojančių žmonių keleivinis MAVAG D1 tipo traukinys susidūrė su benzino cisterna ir užsidegė. Nors buvo teigiama, kad nemažai žmonių buvo atvežta į Kaišiadorių ligoninę, jokių duomenų apie išlikusius gyvus asmenis nėra, katastrofos dalyvių neatsirado ir po to, kai Lietuva tapo nepriklausoma - todėl dažnesnė prielaida, kad gyvų neišliko, o kurie galėjo likti, mirė nuo apdegimų ligoninėse. Pagal oficialius duomenis žuvo 17 žmonių. Pagal neoficialius duomenis (paremtus traukinių talpa ir neformaliais ano meto liudytojais) žuvo virš 1000 žmonių (MAVAG D1 traukinio sėdimų vietų - 400, o dar pusantro karto daugiau keleivių sutilpdavo važiuoti stovint).
 • 1994 metais buvo įkurta Netscape kompanija. Tiesa, tais laikais ji pirmiausiai vadinosi "Mosaic Communications Corporation", pagal tokią naršyklę vardu Mosaic, kurią tobulindama ši firma ir pradėjo savo veiklą.
 • 2009 metais Prancūzija paskelbė, kad grįžta į NATO jau pilnaverčiam kariniam dalyvavimui. Iki tol Prancūzija tarpais vis kaip nors bandydavo tai būti, tai nebūti, tai tiktai dalinai būti NATO nare ir visa tai kažkaip vis keistai vyko.
 • 2017 metais Sirija panaudojo zariną, atakuodama Khan Shaykhun miestą. Žuvo apie 100 ar daugiau žmonių, dar apie 500 buvo sužaloti (zarinas negrįžtamai pažeidžia nervų sistemą). Kaip įprasta, Sirijos valdžia ir ją remianti Rusija viską neigė.

Šiandien yra visokio plauko webmasterių diena, nes ji simbolizuoja skaičių 404, katrasai rodo nerastą puslapį, o tai jau yra visų puslapių amžina bėda, nes ko tik internetuose ieškotum, tai vis nerandi ir netgi Google čia nepadeda. Taip kad čia jau nieko nepadarysi, nes tasai 404 netgi kokiai Pipedijai matyt pasitaiko, o jau kitur tai jo pilni internetai.


Dar apie Balandžio 4

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 4: