Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balandžio 3

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Wiki waste.jpeg

Straipsnis "Balandžio 3" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Balandžio 3 - tai mėnesio Balandžio diena, kuri yra žymima skaičiumi 3. Šitas skaičius yra vienaženklis[reikalingas šaltinis].

Balandžio 3 diena dažniausiai būna kartą per metus, Balandžio mėnesį. Ji dažniausiai būna po Balandžio 2 ir prieš Balandžio 4 dieną.

O štai kas įvyko šią dieną: Viktorą Cojų paminėsim, kartu su atėjusiu pavasariu, kavinėje "Balti Drambliai" Vilniuje šį 2009 metų sekmadienį, balandžio 5 d., 20:00 - 22:00 val.

 • 1831 metais šią dieną Lietuvos sukilėliai iš Rusijos Imperijos atsikovojo Trakus.
 • 1885 metais toksai vokiečių inžinierius Gotlieb Daimler užpatentavo karbiuratorinį benzininį vidaus degimo variklį. Būtent šio tipo varikliai paskui daugelį metų buvo įprasti visiems automobiliams.
 • 1922 metais Josifas Stalinas tapo genseku. Pradžioje daugeliui jis atrodė visai demokratiškas ir liberalus, toleruojantis politinius priešininkus, niekam nekenkiantis, tylus ir nepavojingas. Tačiau vėliau po truputį prasidėjo bylos prieš įvairius galimus ar tikrus konkurentus. Per bylas pirmiausiai iš kompartijos buvo išmetami Stalinui neįtikę ar tiesiog per daug galios turėję politiniai veikėjai, o vėliau jie būdavo teisiami, paskelbiami liaudies priešais ir naikinami. Stalinas viską darė neskubėdamas, tyliai ir planingai, tad pirmus 10 metų praktiškai beveik niekas net nepajuto ir nesuprato, kas išties vyksta. Pirmi užslėpto teroro požymiai pasijuto tik apie 1933, o visiškai drastiški valymai prasidėjo tik apie 1935-1937 metus.
 • 1928 metais Alisa stebuklų šalyje, tiksliau jos rankraštis, buvo parduotas kažkokiam amerikonui už 15 tūkstančių svarų sterlingų. Aišku, šiais laikais ta suma reikštų daug kartų daugiau pinigų, bet visvien tai nebūtų daug kaip už tokio nežmoniško populiarumo knygą.
 • 1948 metais JAV prezidentas Harry Truman patvirtino Maršalo planą. Pagal jį buvo atkurta Vakarų Europa. Kadangi planas reikalavo ir politinių pokyčių, SSRS uždraudė Maršalo plane dalyvauti visoms sovietų užgrobtoms Rytų bloko šalims ir Suomijai.
 • 1968 metais įvyko Stanley Kubrick filmo 2001: A Space Odyssey premjera. Ilgainiui po truputį šis filmas tapo pripažintas geriausiu, įtakingiausiu ir šiaip visokiausiu visų laikų fantastiniu filmu, laikomu nepralenktu iki šiol.
 • 1973 metais toksai Motorola kompanijos inžinierius Martin Cooper pirmą kartą istorijoje rankiniu mobiliu telefonu (iki tol buvo dar ir didesni mobiliakai - kuprininiai, automobiliniai ir panašiai) paskambino kitam inžinieriui į konkuruojančią Bell Labs firmą. Tai buvo ne šiaip walkie-talkie ryšys, o normalus telefoninis ryšys, per telefono tinklus.
 • 1981 metais buvo pristatytas Osborne 1 nešiojamas (tiksliau, pernešamas) kompiuteris. Jis turėjo CP/M operacinę sistemą, svėrė 11 kilogramų, neturėjo jokių baterijų, tad dirbti galėjo tik prijungtas prie rozetės, tačiau visvien bent jau buvo panašus į didelį lagaminą, tad tinkamas persivežti į kur nors.
 • 1993 metais Rusijos FSB gavo dabartinį pavadinimą. Iki tol FSB kelis kartus kaitaliojo pavadinimus tam, kad kaip nors pavaizduotų, kad tai jau nėra KGB. Bet visvien, kaip buvo KGB, taip ir liko KGB.
 • 1996 metais buvo galų gale sučiuptas Unabomberis, kuris, kaip paaiškėjo, buvo kadaise kažkur prapuolęs intelekto bokštas matematikos profesorius Theodore Kaczynski. Anas tiek ilgai samprotavo apie visuomenės sandarą ir procesus, kad jam nučiuožė stogas ir jis tapo teroristu, besislapstančiu kažkokioje kalnų miško trobelėje ir siuntinėjančiu bombas kam papuola.
 • 2000 metais Microsoft byla baigėsi tuo, kad ši kompanija buvo pripažinta neteisėtais metodais spaudusi savo konkurentus ir neteisėtai monopolizavusi rinką. Teismo sprendimu buvo nurodyta, kad Microsoft turi atskleisti savo API įvairiems konkurentams. Bill Gates po šio sprendimo dėl Microsoft akcijų kritimo per vieną dieną prarado 12 milijardų dolerių.
 • Tais pačiais 2000 metais šią pačią dieną Vilniaus meru tapo ne kas kitas, o Rolandas Paksas. Ir tokiu meru jis tapo jau antrą kartą.
 • 2007 metais prancūzų Alstom TGV traukinys pasiekė 574.8km/h greitį. Šis įprasto tipo traukinių greičio rekordas yra nesumuštas iki šiol ir nepanašu, kad artimiausiu metu kas nors galėtų jį pralenkti. Tokiais greičiais važiuojantis traukinys, netgi ir stabteldamas įvairiose stotelėse, nuo Vilniaus iki Klaipėdos galėtų nuvykti mažiau, nei per valandą. Mums reikia tokio traukinio Lietuvoje.
 • 2009 metais Seimo Pirmininkas Arūnas Valinskas 10.00 val. surengė spaudos konferenciją dėl kandidatavimo į Lietuvos Respublikos Prezidento postą. Spaudos konferencija įvyko prie Seimo Pirmininko darbo kabineto.
 • 2010 metais Apple pasauliui pristatė pirmą ever iPad - tapšninį kompiuterį, skirtą tapšnojimui. Išties šitas daiktas buvo toksai vykęs, kad ilgainiui sukūrė atskirą kompiuterių segmentą - tapšninukus.
 • 2016 metais šią dieną buvo pasklebti Panama Papers - daugiau kaip 200 tūkstančių ofšorų duomenys, tai iki šiol dar įvairūs pasaulio vertelgos bei politikai dėl to spjaudosi, nes vis dar žurnalistai ką nors naujo atranda ten.
 • 2024 metais po kelias dienas buvusių atvirai vasariškų orų su 23 ar daugiau laipsnių temperatūra, staiga vėl sugrįžo žiema ir minusas. Ryte Lietuvos gyventojai atsibudę pamatė sniegą, o vakare džiaugėsi šalta šlapdriba.


Dar apie Balandžio 3

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 3: