Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liaudies priešas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Liaudies priešai)
Jump to navigation Jump to search

Liaudies priešas - tokia sovietinio Baudžiamojo kodekso sąvoka, egzistavusi per visus Stalino laikus, pakolei 1958 metais, gruodžio 29 dieną nebuvo iš ten išmesta. Būtent šita data išties ir tapo tikrąja Chruščiovo atšilimo pradžia, nes jau už buvimą kokiu tai neaškiu liaudies priešu nustojo valdžia tremti, kalinti, kankinti ir žudyti žmones.

Iki tol gi jei ką nors paskelbdavo liaudies priešu, tai jau už tai maža nepasirodydavo, NKVD, MGB ir KGB bet ką padarydavo, ką norėdavo, užkankindavo ir sušaudydavo. Nes liaudies priešams jokio pasigailėjimo - taip anie sakė.

Kita vertus, nors ta sąvoka ir buvo ištrinta prie Nikitos Chruščiovo, paskui dar dešimtis metų buvo visokie BK straipsniai apie antitarybinę veiklą ir panašiai. Tai pagal tuos straipsnius visvien sodindavo, tik gal jau ne tokiais dideliais kiekiais, o daugelį ir ne į kalėjimus, o į durnynus. Nes juk sovietinė valdžia humaniška, ne sodina, o tik gydo kokiose nors ligoninėse, nes tik koksai nors psichinis ligonis juk gali nemėgti tarybų valdžios.

Taigi vietoje "liaudies priešo" sąvokos ilgainiui buvo imta kišti "psichikos ligonio" sąvoka.